«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Polkadot Çöküşleri İçin Talep; Sonraki Nereye Gidiyor?

Polkadot Çöküşleri İçin Talep; Sonraki Nereye Gidiyor?

Polkadot-Cokusleri-Icin-Talep-Sonraki-Nereye-Gidiyor.png

Polkadot bugün grafikte olumsuz duygular sergiledi. Son üç ayda kripto para, fiyatlarını 14.40 $ fiyat işaretinin üzerinde tutmaya devam etti. Bugünkü basın zamanında, DOT bu seviyeye çok yakın işlem görüyordu.

Bu, Polkadot’un geçen ayın üçüncü haftasında 19 dolara bir fiyat artışı kaydetmesinden sonra geldi. Boğalar, fiyatları 16 dolar fiyat destek seviyesinde savunmak için çok uğraşmıştı. DOT bir slayt üzerinde gitti ve o zamandan beri durmadı.

Varlığın fiyatları yukarıda bahsedilen destek çizgisinin üzerinde işlem görmeye çalıştı ve fiyatı kuzeye doğru itmeye çalıştı ancak şu anda kripto para için 24 doları hedeflemek çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor.

Geçen hafta fiyatlar önemli ölçüde düştüğünden, alıcıların madeni paraya olan ilgisi de azaldı ve bu da madeni paranın düşüş tezine katkıda bulundu.

Polkadot Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Puantiye
Polkadot dört saatlik grafikte 14.64 dolardan işlem görüyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de DOT/USD

Polkadot, yazı yazılırken 14.64 $ olarak fiyatlandırıldığı için 14 $ destek hattına yaklaşıyor. Madeni para, son üç aydır fiyatları 14 dolar destek seviyesinin üzerinde tutmayı başarmıştı, ancak şu anda DOT destek çizgisini kırmak üzereydi.

Bu aynı zamanda alım gücünde bir düşüşe işaret etti ve bu da fiyatların güneye doğru hareket etmesine neden oldu. Değiştirilen varlıkların hacmi kırmızı olarak görüldü ve çubuk öncekinden daha uzundu, bu da satış baskısında bir artış anlamına gelebilirdi.

DOT, üç aylık düşük bir fiyat seviyesinde işlem görüyor ve bu seviyeden düşmesi, 13.70$ fiyat işaretinin yakınında işlem göreceği anlamına geliyor. Fiyatın tersine çevrilmesi durumunda, kripto para için ani direnç 15,40 dolar ve ardından 16,68 dolardı.

İlgili Okuma | Polkadot ve Vechain Kurucuları Ukrayna’ya 10 Milyon Doların Üzerinde Kripto Para Verdi

Teknik Analiz

Puantiye
Polkadot, dört saatlik grafikte alım gücünde bir düşüş gösteriyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de DOT/USD

Madeni paranın fiyatı, piyasada satıcıların arttığını gösterdiği için 20-SMA’nın altında işlem gördü. Alıcılar piyasada ivme kaybetti ve fiyatları ileriye taşımaktan satıcılar sorumlu. Aynı okumaya karşılık gelen Göreceli Güç Endeksi aşağı yönlü bir düşüşe devam etti.

Madeni para aşırı satım bölgesine yaklaşırken alıcılar piyasadan çıkmıştı. Satın alma gücündeki bir itme, fiyatların Nisan ayının üçüncü haftasında görüldüğü gibi 20-SMA ve 50-SMA’nın üzerine çıkmasına yardımcı olabilir. Son 24 saat içinde DOT piyasa değerinin %2’sini kaybetti ve geçen hafta kripto para %16,2 düşüş kaydetti.

Puantiye
Polkadot, dört saatlik grafikte fiyat oynaklığında bir düşüş gösteriyor. Görüntü Kaynağı: TradingView’de DOT/USD

Bir fiyat trendini belirlemekten sorumlu olan MACD, fiyatların yukarı yönlü hareket edebileceğini tahmin ederek grafikte yeşil sinyal çubukları çizdi, ancak fiyatlar düştükçe yeşil sinyal çubukları gücünü kaybetti. Bu, fiyat momentumunda bir değişikliğe işaret etti ve bu, DOT için devam eden bir düşüş anlamına gelebilir.

Bollinger Bantları (Mavi), fiyat oynaklığının, oynaklığın azaldığı anlamına gelen bir sıkışmayı gösterdiğini belirleyen bir göstergedir. Bu okuma, anında işlem seansları boyunca madeni para için devam eden bir düşüş fiyatı hareketi anlamına gelebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Göstergesi 2015’ten Beri Görülmeyen Tarihi Düşük Seviyede

Featured image from Unsplash.com, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *