«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Poligon (MATIC), Son Kazanımlardan Sonra Geri Çekilme İçin Hazır Görünüyor

Poligon (MATIC), Son Kazanımlardan Sonra Geri Çekilme İçin Hazır Görünüyor

Çokgen (MATIC) son bir aydır çok yüksek ve kayıyor. Analistler, madeni para 0,77 ABD dolarının altına düşerse 0,58 ABD dolarına geri çekilmeye bakıyorlar.

Kendini “Ethereum’un Blok Zincirlerinin İnterneti” olarak ilan eden Polygon, geçtiğimiz haftalarda görüldüğü gibi piyasa değerinde fırladıktan sonra büyük bir hamleye hazır görünüyor. Flipside, fiyatı korumak için madeni parayı sabitleyebilecek güçlü bir destek bölgesi hala var.

MATIC şu anda bir düzeltme beklentisiyle ayarlandı ancak yine de destek çizgisini kırmak zorunda. Yükselişte ve 18 Temmuz’da görüldüğü gibi 0,32 $’lık düşük bir seviyeden geri döndükten ve 0,98 $’a ulaştıktan sonra %200’den fazla yükseldi.

Önerilen Okuma | Solana (SOL), Mevcut Ayı Koşullarına Rağmen 2025’e Kadar 166 Doları Vuracak

MATIC Satış Sinyali Güçlü

Belirteç, aşırı alım bölgesi olarak adlandırılan şeyin tadını çıkarıyor gibi görünüyor. MATIC’in günlük grafiğindeki Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesinde bir satış sinyali dikkat çekiyor. Yeşil dokuz mum çubuğu gösteriyor veya bir düzeltme gösteren bir düşüş modeli oluşturuyor. Zayıf görünüm, diğer kırmızı mum çubuğunun altında işlem görüyor gibi görünen iki kırmızı mum çubuğu ile desteklendi.

Pasif hareketine rağmen, MATIC, güçlü bir destek kümesi olan Parabolik SAR’a ve ayrıca 0,77 ABD dolarında görülen geri çekilmeye ve 100 günlük hareketli ortalamanın hepsini sabit tutana sahiptir. Kritik çizginin altına kayan bir günlük mum çubuğu, aşağı yönlü bir baskıyı tetikleyebilir ve 0,58 dolardan %22’lik bir düzeltmeye yol açabilir.

MATIC total market cap at $6.87 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

MATIC Gücünü Yeniden Kazanmak İçin, 1,20 Dolara Doğru Hareket Edin

MATIC, 18 Temmuz’da 0,98 dolar olarak belirlediği yüksek seviyesini kırabilirse, bu, zayıf görünümünü sarsabilir. Bu kritik direnç seviyesinden geçtikten sonra MATIC, 1.20 $ 200 günlük hareketli ortalamaya yakın hareket etme gücünü yeniden kazanacak.

Token, çok zincirli bir platforma yükseltmeye hazırlanırken ve ayrıca geçen ay yükseldikçe çok fazla ilgi görüyor. Tüm kripto piyasası son birkaç haftadır toparlanıyor; ve MATIC fiyatı da bunun sonucunda toparlandı ve yükseldi.

Polygon, daha hızlı ve daha uygun fiyatlı Ethereum işlemlerini gerçekleştirme yolunda ilerliyor. Çok zincirli bir ağ olma yolunda ilerlerken, NFT ile olan ilişkilerinde ve ayrıca Stripe, Disney ve Adidas ile olan işbirlikleri ve projeleriyle gelecek, Polygon için umut verici görünüyor.

Önerilen Okuma | Cardano (ADA), %35 Artıştan Sonra Bir Sonraki Hedefe Kilitlenir: 0,55 ABD doları

Featured image from VOI, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *