«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Piyasalar Paranoya İşaretleri Gösterdikçe Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altına Düştü

Piyasalar Paranoya İşaretleri Gösterdikçe Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin, son 24 saat içinde değerinin neredeyse %10’unu kaybetti ve Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü. Ve bir analist, en büyük kripto para biriminin daha da kötü düşebileceğinden endişe ediyor.

BTC’nin Salı günü düşüşü, Kasım 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’dan yüzde 55’ten daha düşük. Yılbaşından bugüne, Bitcoin fiyatları %34 düştü.

Yılbaşından bugüne, Bitcoin fiyatları %34 düştü. TradingView verilerine göre, dünyanın en çok aranan kripto varlığı 20.00 EST civarında 29.870,30 dolara düştü.

Önerilen Okuma | Shiba Inu: En Zengin Ethereum Balinaları Arasında En Büyük Dolar Holding

Hisse Senediyle İlişkili Bitcoin Düşüşü

Geleneksel finansal piyasalar ve kripto para birimleri, Federal Rezerv’in agresif parasal sıkılaştırma ve durgunluk korkularının bir sonucu olarak bir satış gördü.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi en son 30.000 dolar seviyesinin altına düştüğünde, 20 Temmuz 2021’de, toparlanmadan önce 29.301 dolara ulaştı.

Kurumlar geçtiğimiz yıl Bitcoin ve kripto para piyasalarına katıldıkça, hisse senedi fiyatlarıyla olan korelasyonları arttı. Sonuç olarak, teknoloji hisseleri önemli satışlar yaşamaya devam ederken Wall Street zor bir gün geçiriyor. Nasdaq endeksi yüzde 4,3 düştü.

BTC total market cap at $594 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Analist BTC’nin Düştüğünü Görüyor

Kripto analisti Wendy O yeni bir sosyal medya videosunda, Bitcoin “belki 35.000$ civarında bir mini sıçrama alabilir, ancak trend çizgisini 37.000$ civarında kırmazsak, önümüzdeki haftalarda veya haftalarda 29.000$ olacağını tahmin ediyorum” diyor.

Çok sayıda kripto para yatırımcısı, Bitcoin’in dijital çağın altının versiyonu, potansiyel bir uçuş-güvenlik yatırımı ve enflasyon koruması olduğunu öne sürdü.

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin fiyat davranışı, piyasanın bu son derece değişken varlıkları ekonomik istikrarsızlık dönemlerinde güvenilir değer depoları olarak görmediği anlamına gelir.

Önerilen Okuma | BTC 34K $’a Parçalanırken Bitcoin Katliamı Devam Ediyor

Kripto Piyasası Haftalardır Sıkıntı Hissediyor

Borsaya benzer şekilde, yatırımcılar sürekli artan enflasyon, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan devam eden ekonomik olaylar girdabı ve Fed tarafından daha sıkı ABD para politikası ile başa çıktıkça kripto para piyasası haftalardır baskı altında.

“Bitcoin’in uzun vadeli temelleri sağlam, ancak rekor seviyelere çıkmak çok uzun zaman alacak. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Wall Street’teki katliam bittiğinde Bitcoin istikrar kazanmaya başlayacak ve birçok yatırımcı şu anda hala panik satış modunda” dedi.

Merkez bankası geçen hafta faiz oranlarını 50 baz puan artırdı ve varlıklarını küçültme sözü verdi; ekonomiyi canlandırmak için tahvil satın almak yerine, enflasyonla mücadele için onları elden çıkaracak.

Kripto para birimlerinin değerleri oldukça değişkendir. Uzmanlar, bunun kripto yatırımcılarının yüzleşmeye devam edeceği bir şey olduğunu söylüyor.

Featured image Pexels, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *