«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Orta Ölçekli Kripto Paralar Temmuz’da Lider, Kışı Havalandırmanın En İyi Yolu?

Orta Ölçekli Kripto Paralar Temmuz’da Lider, Kışı Havalandırmanın En İyi Yolu?

Orta-Olcekli-Kripto-Paralar-Temmuzda-Lider-Kisi-Havalandirmanin-En-Iyi.png

Kripto piyasası kışa yenik düşmüş olsa da, onunla birlikte aşağı çekilmeyi reddeden bazı dijital varlıklar var. Bu kripto para birimleri, daha büyük muadillerinden bile daha zorlu bir mücadele veriyor ve başlarını suyun üstünde tutabiliyorlar. Yeni aya iki hafta kala ve uzaydaki varlıkların çoğu zaten kırmızıda. Bununla birlikte, Mid Cap kripto para birimleri ters yönde hareket etti.

Orta Ölçekli Endeksi Önde Geliyor

Temmuz ayı piyasası yatırımcılar için pek olumlu olmadı. Bu, tüm çizelgelerde sıvalı kırmızı rakamlarda açıkça görülmektedir. Son zamanlarda en çok desteği gören Bitcoin de bu saldırıdan kurtulamadı ancak bunu tamamen tersine çevirebilen bir grup kripto para var.

İlgili Okuma | Bitcoin Günlük Borsa Net Akışları Satışların Düşmediğini Gösteriyor

Mid Cap Endeksi, piyasada 11 ile 50 arasında sıralanan madeni paralardan oluşur. Bu paralar zaman içinde kendilerini kanıtlamış ve sonuç olarak arkalarında etkileyici bir topluluk oluşturmuş olanlardır. Bu göz önüne alındığında, ayı piyasasını diğer kripto para birimlerinden daha iyi omuzlayabildiler. Diğer endeksler negatif getiriler elde ederken, Mid Cap Endeksi Temmuz ayının ilk iki haftasında %1.9 arttı.

kripto endeksi

Mid Cap Index is in the green | Source: Arcane Research

Karşılaştırma için, Bitcoin Temmuz başladığından bu yana -%0.2 düştü. Küçük sermaye endeksi bu konuda bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ancak şimdiye kadar %-0,1 ile hala kırmızıda kalıyor. Büyük Sermaye Endeksi’ne gelince, piyasadaki en büyük darbeyi onlar aldı. Bu ilk 10 token, piyasadaki en büyük kayıplar olan -%0,9’luk bir birleşik gördü.

Kripto Pazar Liderleri

Mid Cap Endeksi ayı piyasası sırasında en fazla toparlanmayı sürdürmesine rağmen, kripto piyasası liderleri hala piyasadaki hakimiyetlerini koruyorlar. Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti yüksek kalmaya devam ediyor ve stablecoin’ler de pazar paylarından hiçbirini bırakmıyor.

TradingView.com'dan Bitcoin baskınlık tablosu

BTC dominance on the rise | Source: Market Cap BTC Dominance on TradingView.com

Bitcoin fiyatındaki düşüş, hakimiyetini hiçbir şekilde etkilemedi. Aslında, bitcoin piyasa hakimiyetine %0.43 daha eklemişti ve çoğunlukla bu hakimiyeti Ethereum ve BNB gibi diğer büyük sermayelerden çalmıştı. Piyasa hakimiyeti şu anda bu yazının yazıldığı sırada %43.78 seviyesinde bulunuyor.

İlgili Okuma | Cardano (ADA) Fiyatı Vasil Hard Fork Çevresindeki Vızıltılara Rağmen Düşük Kaldı

Aynı şekilde, stablecoin’ler de pazar hakimiyetlerini güçlü bir şekilde koruyorlar. Kripto piyasasının aşırı oynaklığından kaçmaya çalışırken fonlarını tamamen dışarı taşımayan yatırımcılar için güvenli bir sığınak görevi gördüler. USDT, USDC ve BUSD’nin tümü, aynı zaman diliminde %0.16, %0.19 ve %0.06’lık artışlarla geçen hafta piyasa hakimiyetlerine eklendi.

Hafta kapanırken, bu hafta hangi endeksin galip geleceğini belirlemek zor. Yine de kesin olan bir şey, hafta sonu yaklaştıkça kazançlardan daha fazla kayıp olacağıdır.

Featured image from Inc. Magazine, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *