«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Nox Bitcoin, Müşterilerine UST’yi 1 Dolardan İade Edecek

Nox Bitcoin, Müşterilerine UST’yi 1 Dolardan İade Edecek

Nox-Bitcoin-Musterilerine-USTyi-1-Dolardan-Iade-Edecek.png

Brezilya’da bir kripto para borsası olan Nox Bitcoin, müşterilerine TerraUSD paralarını tam oranda iade etmek için kendi fonlarını kullanarak eşi görülmemiş bir adım attı.

Yerel medyanın 20 Mayıs tarihli raporunun ardından, Nox Bitcoin borsası tüm UST sahiplerine Tether’in USDT’si ile 1 $ oranında geri ödeme yaptı.

Raporda, kripto aracı kurumunun ödeme yaptığı belirtildi. 620.000 Real (127.000 $). Borsa, Terra ekosisteminin çökmesi nedeniyle para kaybeden tüm müşterilerini tazmin etmek için bu tutarı ödedi.

İlgili Okuma | Ayılar Piyasanın Kontrolünü Ele Geçirirken Ripple Fiyatı 0,43 Doların Altına Düşüyor

Terra araştırma forumundan “FatMan” bir yorumda bulundu: 20 Mayıs’ta tweet atmak kararın diğer kripto borsaları için küresel bir emsal oluşturabileceğini söyledi.

Tweette şunlar belirtildi;

Bu oldukça önemlidir. Brezilyalı bir kripto para borsası, tüm UST sahiplerine USDT ile 1: 1 oranında geri ödeme yaptı. Benzer şekilde, bu dava, borsaların UST kayıplarından sorumlu olduğunu savunmak için önemli bir emsal olarak kullanılabilir. Eğer haksız yanlış beyanlar yapıldıysa.

UST Şanslı Olanlar İçin 1 Dolara Geri Döndü

Borsa, müşterilere UST için mevcut kur ile çöktüğü dolar kuru arasındaki farkın tutarını iade edeceğini belirtti. Bu, 0,06 ABD dolarından 100 UST sahibine 94 USDT geri ödeme alacağı anlamına gelir..

UST Fiyat tablosu
UST şu anda yeşil çizgi ile 0.066$’dan işlem görüyor | Kaynak: UST/USD fiyat tablosundan Tradingview.com

Nox Bitcoin CEO’su Joo Paulo Oliveira’ya göre firma, müşterilerinin platformunda belirli para birimlerine yatırım yapmasından kaynaklanan zararlarından sorumlu değil. Yine de müşterilerinin güvenini sağlamak için müdahale etmeye karar verdiler.

O devam etti;

Müşteriler staking konusunda bize güvendiler ve onların güveninin her şeyden çok daha değerli olduğunu anlıyoruz. Sonuç olarak, bu kullanıcılara, pazarlama gibi başka bir yerde yapacağımız harcamalar çıkarıldıktan sonra geri ödeme yapacağız.

Haber bir rahatlama olarak geldi ve kripto para birimi alanına pozitiflik getirdi. Ancak Nox Bitcoin borsasının kararı, Brezilya müşteri koruma düzenlemelerini yansıtıyor.

Borsa aynı zamanda UST’nin yoğun olarak kullandığı Anchor Protocol gibi stake hizmetleri de sunuyor. Şu ana kadar sunulan DeFi protokolü UST stake etmede %20 APY ve bu sürdürülemez getiriler nedeniyle çöküşünde esas olarak araç olarak görülüyordu.

İnsanlar şimdi UST ve LUNA’yı listeleme konusunda daha sonra ne olacağını görmek için bekliyorlar. Oliveira eklemeden önce, “Bunun yakın gelecekte artık olmayacak olması mümkün, ancak öngörülemeyen bir kripto pazarında ne olabileceğini asla bilemezsiniz” dedi.

İlgili Okuma | Cosmos (ATOM) Bitcoin ve Ethereum Kurtarmasının Ardından %12 Hızla Arttı

Buna göre İşlem GörünümüUST, yazı yazılırken %1’lik bir artışla 0.067$’dan işlem görüyor. “Kararsız kripto para”, sabit fiyatından %93 oranında çekildi. Ve TerraForm Labs hard fork’u gibi büyük müdahaleler olmadan buna geri dönmek pek mümkün değil.

Ayrıca, TerraForm’un LUNA’sı da benzer bir miktarı boşalttı. Sonuç olarak, madeni para, 1,35 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve dolaşımda 6,5 ​​trilyon token ile 0,0020 dolardan işlem görüyor.

        Featured image from Flickr, and chart from Tradingview.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *