«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. NFT Fiyatları Kripto Piyasası Kaosundan Sonra Dayanamadı

NFT Fiyatları Kripto Piyasası Kaosundan Sonra Dayanamadı

NFT-Fiyatlari-Kripto-Piyasasi-Kaosundan-Sonra-Dayanamadi.jpg

Kripto, son birkaç haftadır düşüş eğiliminde ve NFT, dolar değerindeki düşüşle aynı yöne gidiyor.

TerraUSD ve LUNA, %99’luk muazzam bir kayıp kaydederek değer kaybetti. UST (ABD doları ile sabitlenmiş) şu anda 0,13 dolardan işlem görürken, LUNA Cuma öğleden sonra 0,000914 ABD dolarına geçmeyi başardı ve madeni parayı neredeyse değersiz hale getirdi.

Sonuç olarak, Terra ile bağlantılı NFT’ler ticaret aktivitesinde düşüş göstermiştir.

Önerilen Okuma | LUNA Kızılda Yalnız Değil: APE, AVAX, SOL, SHIB Kripto Çöküşünde %20 Kaybediyor

Ethereum Parıltısını Kaybediyor

Öte yandan, Ethereum (ETH) şu anda 2.000 dolardan işlem görüyor ve geçen hafta 2.800 dolar olan işlem değerine kıyasla düşüş yaşadı.

Düşük ETH fiyatları, Ethereum blok zincirini güçlendiren gaz ücretlerindeki düşüşle ilişkili olarak ETH NFT fiyatlarındaki düşüşü tetikledi.

In the past month, the market value of Bored Ape Yacht Club (BAYC) and other blue-chip enterprises has reached new lows. (eSports.net)

Blue-Chip Projeleri Düşüş Yaşıyor

Bu arada, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve diğer mavi çipli projeler de ticaret değerlerinin geçen ayın en düşük seviyesine inmesiyle aşağı çekildi. Fiyatları 12 Mayıs’ta %63 düştü.

Günlük satışlar veya ticaret faaliyetleri, Mayıs ayının ilk günlerinden bu yana gözlemlenen sekiz ve 67 NFT aralığında devam eden inanılmaz derecede düzensiz olmuştur.

Taban fiyatı, 12 Mayıs’ta yaklaşık 89 ETH veya 169.792 $’a düşmesine neden olan yumrukları aldı ve pazarın istikrar kazandığı Cuma günü 99 ETH’ye kadar canlandı.

Otherdeed NFT Kripto Çöküşü Ortasında Yükseliyor

Yuga Labs’ın Otherdeed’in Otherside koleksiyonu için Mayıs ayında lansmanı sırasında taban fiyat 152 Ethereum’da zirveye ulaştı.

Otherdeed NFT’leri, OpenSea NFT pazarında piyasaya sürülmesinden bu yana en fazla işlem hacmine sahip ilk 10 koleksiyondan biri olarak yükselmeye devam ediyor. Otherdeed NFT, Mutuant Ape Yacht Club ve BAYC’nin diğer koleksiyonlarıyla aynı kadroda.

Crypto total market cap at $1.23 trillion on the daily chart | Source: TradingView.com

Otherdeed tahsilatının işlemleri, lansmanından sonra düşüşe geçti. Rakamlar bu yazı itibariyle 375 milyon dolardan sadece 6,5 milyon dolara düştü.

Son düşüşten bağımsız olarak, Otherdeed for Otherside koleksiyonu, OpeanSea pazarında imrenilen NFT’lerden biri olmaya devam ediyor. Ayrıca bu hafta için en yüksek fiyatlı NFT’ler arasındalar.

Önerilen Okuma | Shiba Inu Vs. Dogecoin ve LUNA: Kripto Katliamından Hangisi Sağ Kalacak?

Geçen hafta listelere hakim olan sadece Otherdeed koleksiyonu değil. Doodles, Azuki ve Beanz, Art Blocks ve Moonbirds gibi diğer NFT koleksiyonları da popülerlik ve fiyat çizelgelerinde yükseliyor.

Hakim piyasa koşulları ile daha fazla NFT yatırımcısı panik modunda ve varlıkları tasfiye etmeye çalışıyor.

Bu arada Meta, şu anda özel bir IG koleksiyoncusu ve yaratıcısı grubuna yönelik bir NFT görüntüleme işlevini test ediyor. Bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda, NFT alanını büyük ölçüde etkilemesi bekleniyor.

Featured image from CryptoHubk, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *