«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Neden Emtialar Yakında Düşüş Görebilir, Bitcoin İçin İyi Haber?

Neden Emtialar Yakında Düşüş Görebilir, Bitcoin İçin İyi Haber?

Neden-Emtialar-Yakinda-Dusus-Gorebilir-Bitcoin-Icin-Iyi-Haber.png

Küresel emtialar bir darbe almak üzere olabilir, bu hareket Bitcoin ve kripto piyasası için bir miktar rahatlamaya dönüşebilir. ABD Federal Rezervi (FED) enflasyonun kötüleşmesini durdurmaya hazırlanırken, gelişmekte olan varlık sınıfı aşağı yönlü baskı yaşıyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 3 Ay İçinde Haftalık İlk Yeşil Mumu Kaydediyor – Bir Boğa Koşusunun Başlangıcı mı?

Yazma sırasında, Bitcoin (BTC), son 24 saatte %4 karla 31.300 $’dan işlem görüyor. Geçen hafta, kıyaslama kripto %6 kar kaydetti. BTC’nin fiyatı sonunda art arda haftalar süren alım satımını kırmızıda kırdı.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte küçük kazançlarla BTC. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Trend kısa vadede uzayabilir. göre bildiri Bloomberg İstihbarat Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone’dan, emtialar aşağı yönlü bir dönüş yapmak üzere olabilir.

bu bildiri Bloomberg Emtia Spot Endeksi’ni ve bu sektör için satış baskısında artışa işaret eden faktörleri incelerken şunları iddia ediyor:

Emtialar, 2008’de olduğu gibi, 2H’de aşağı yönde sallanıyor olabilir. 2022’de paralellikler ve benzer, kabaca %50’lik bir düşüş için artan risk görüyoruz (…). Düşen kereste ve bakır, daha yüksek fiyat tedavisinin çekiş kazandığına dair erken uyarılar olabilir.

BitcoinBTCBTCUSD
Kaynak: Twitter üzerinden Mike McGlone

Rusya-Ukrayna savaşı, dedi McGlone ve küresel likiditede bir düşüş. Uzman, COVID-19 salgınının bir sonucu olarak ABD’de para arzındaki genişlemenin tersine döndüğünü iddia ediyor.

Bu hastalıktan uzaklaşan anlatı ile birlikte, dünyanın COVID-19’dan hareket ettiği algısı ve ABD’deki yüksek enflasyon, emtia artışının arkasındaki kilit faktördür. Bu, kısa vadede bu sektör için bir rüzgar olabilir, ancak Bitcoin için iyi haber. McGlone şunları kaydetti:

Emtialar yükselmeye devam ederse, ekonomik büyümeye yönelik daha fazla tehdit var ve Federal Rezerv enflasyona karşı daha da cesaretlenebilir. Altın 2H fiyat lideri olabilir.

Önümüzdeki Bitcoin’de Daha Fazla Kan Var mı? FED Neden Risk Varlıklarında Ağrı İstiyor?

NewsBTC’nin bildirdiği gibi, emtia fiyatlarındaki düşüşün Bitcoin ve riskli varlıklar üzerinde ters etkisi olabilir. FED, sıkılaştırma politikasının etkili olduğunu görürse, daha az agresif olması daha olası olabilir.

Emtialarda yeni bir ralli, FED’e daha şahin olması gerektiğini söyleyecek ve bu da Bitcoin için daha fazla acıya dönüşecek olan ekonomik büyüme için bir “tehdit”. McGlone, bu senaryoda, S&P 500 ve Nasdaq 100 gibi geleneksel hisse senetleriyle ilişkili BTC fiyatının şu anda kritik desteğin üzerinde işlem gördüğüne dikkat çekti:

4.000’in altında seyreden S&P 500, başta endüstriyel metaller olmak üzere tüm risk varlıkları ve altın desteği için bir geri çekilme dalgasını temsil ediyor. Hisse senedi fiyatları düşmeye devam ederse, Federal Rezerv enflasyonu durdurmak için biraz yardım alacak (…).

McGlone, Bitcoin ve hisse senetleri için daha fazla acıya dönüşen daha fazla faiz artırımına ilişkin piyasa beklentilerinin düştüğünü söyledi. Uzmanlar, faiz oranı artış beklentilerinin %2,5 ile zirve yaptığını ve şu anda %2 civarında seyrettiğini iddia ediyor.

İlgili Okuma | Ethereum Tek Günlük Tasfiyeleri Fiyatı 1.900 Doları Kırdıkça Üç Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Geleneksel hisse senedi fiyatlarındaki önemli düşüşün ardından, ABD finans kurumlarının enflasyonu durdurmada etkili olduğu görülüyor. Ancak McGlone, Bitcoin, hisse senetleri ve risk altındaki varlıklardaki acının erken aşamada olabileceğini ekledi:

ancak 2022’de risk varlıklarının büyük bir geri dönüşü olarak gördüğümüz şeyin altında yatan potansiyel, S&P 500’deki %20’lik bir gerilemeye rağmen ilk günlerde ortaya çıkıyor (…) fiyatların yeterince düşmediğini gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *