«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Milyarder Ricardo Salinas, Warren Buffett’ın Bitcoin İftirasına Geri Döndü

Milyarder Ricardo Salinas, Warren Buffett’ın Bitcoin İftirasına Geri Döndü

Bitcoin, finans sektöründeki bazı büyük isimlerin favori yatırımları listesinin başında yer almıyor. Bunlardan biri, dijital varlıkla ilgili memnuniyetsizliğini dile getirmekten çekinmeyen milyarder Warren Buffett. Bu sefer Buffett, dünyadaki tüm BTC’leri 25 dolara satın almayacağını söyleyerek dijital varlığa olan nefretini bir kez daha ortaya koydu. Bu, Meksika’nın üçüncü en zengin adamı Ricardo Salinas Pliego’nun da aralarında bulunduğu, uzaydaki yatırımcıların öfkesini çekti.

Warren Buffett Bitcoin’i Reddediyor

Milyarder ve efsanevi yatırımcı Warren Buffett kısa süre önce bazı notlar bitcoin hakkında. Bunların en popüleri, var olan tüm bitcoin’leri cüzi 25 dolara teklif etse bile anlaşmayı kabul etmeyeceğini söylemesiydi.

Berkshire Hathaway başkanı, kripto para birimlerini küçümsediğini bir kez daha yinelediği yıllık hissedar toplantısında bunu söyledi. Bitcoin’in sunacak hiçbir şeyi olmadığını ve onu somut bir üretimi olmayan verimsiz bir varlık haline getirdiğini açıkladı.

İlgili Okuma | Tether (USDT) 1. Çeyrek İşlem Hacmi, Çeyrek Aylık En Düşük Seviyede 5,3 Trilyon Dolara Düştü

Dijital varlığı, arazi ve daireleri içeren diğer değer depolarıyla karşılaştırdı. Bunların her ikisi de milyarder, onlara para koymak için bir şansa atlayacağını itiraf etti. Ancak aynı şeyi bitcoin için yapmaz çünkü hiçbir şey üretmez ve “şu ya da bu şekilde size geri satmak zorunda kalır”.

Dijital varlığın yıllar içinde popülaritesine rağmen, milyarder hala onun değerine ikna olmuş değil. Varlığın önümüzdeki beş veya 10 yıl içinde nerede olacağını kesin olarak söyleyemediğine, ancak hiçbir şey üretmediğinden tamamen emin olduğuna dikkat çekti.

Buffett, “Bir büyüsü var ve insanlar birçok şeye sihir bağladı” dedi.

Salinas Geri Dönüyor

Buffett’in bitcoin hakkındaki yorumları, şüphesiz bitcoin topluluğundan gelen eleştirilere yol açtı. Video sosyal medyada dolaştıktan sonra kitlesel olarak Buffett’a destek vermek ve ateş etmek için dışarı çıktılar. Bitcoin destekçisi ve Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego da Buffett’in yorumunu azarlamak için zaman ayırdı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC holding the $36,000-$38,000 support level | Source: BTCUSD on TradingView.com

Salinas, Buffett’in yaşlı ve değişime karşı bağışık olduğunu belirtti. Ayrıca, hiçbir şey anlamadığını açıkça belirttiğini de sözlerine ekledi.

İlgili Okuma | Bitcoin Halving Modeli, Yıl Sonu Öncesinde 24.000 Dolarlık Dip Öneriyor

Geri ateş eden sadece milyarder olmadı. Diğerleri var işaretlendi Buffett’in kripto dostu banka Nubank’ın yanı sıra sırasıyla Ripple’ın %10’undan fazlasına ve bir Ripple ortağına sahip olan SBI Holdings ve Bank of America’da hisseleri olmaya devam ettiğini belirtti.

BTC, grafiklerde iyi bir pozisyon korumaya devam ediyor. Şu anda bu yazının yazıldığı sırada 38.690 dolardan işlem görüyor.

Featured image from Bitcoin News, chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *