«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Mike McGlone, 20.000 Doların Bitcoin İçin Yeni 5.000 Dolar Olduğunu Söylüyor, Ama Doğru mu?

Mike McGlone, 20.000 Doların Bitcoin İçin Yeni 5.000 Dolar Olduğunu Söylüyor, Ama Doğru mu?

Son Bitcoin fiyat çöküşüyle ​​birlikte piyasadan bir takım spekülasyonlar geldi. Hem amatörler hem de uzmanlar gelecekte olacağına inandıkları şeyler hakkında tahminlerde bulunuyorlar. Çoğu düşüş eğiliminde olsa da, Mike McGlone’un tahminleri oldukça yukarı yönlü. Bloomberg analisti, 20.000 doların bitcoin için yeni 5.000 dolar olduğu tahminiyle bazılarının kalbinde umut uyandırdı.

Bitcoin İçin İyi Haber

McGlone, piyasadaki lider kripto para birimi tahminini paylaşmak için Twitter’a gitti. Dijital varlık 20.000 $ seviyesine düştüğünde ve bunun biraz üzerinde bağlandığında, panik yatırımcıları yıkmıştı. Birçoğu bunun daha fazla düşüş trendi için bir sinyal olduğuna inanırken, bazıları varlığın dibini işaretlemiş olabileceğini söyledi.

İlgili Okuma | Bitcoin Fon Oranları Negatif Kalıyor Ama Açık Faiz Başka Bir Hikaye Anlatıyor

Bloomberg analisti, tweetinde, azalan bitcoin arzının geçerli olabileceğinin aksine, benimsemenin ilk günlerine işaret ediyor. Bu argüman kesinlikle yeni bir argüman değil. BTC’nin sınırlı arzı, uzun zamandır, kripto para biriminin kıtlığının fiyatını yükselten şey olacağına inanan yatırımcılar için çekici özelliklerinden biri oldu. Temel olarak McGlone, BTC’nin “çok soğuk” seviyelere yaklaştığını ve bu nedenle 20.000 doların yeni 5.000 dolar olabileceğini öne sürüyor.

Bunun anlamı, mevcut düşüş trendinin dibinin içeride olabileceğidir. Önceki ayı piyasasına bakıldığında, dip, fiyat 2022’nin ilk günlerinde 6.000 $’ın altına düştüğünde saatin tam olduğu açıktır. Eğer öyleyse, o zaman var. bu noktadan itibaren dijital varlık için daha fazla düşüş yok.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC resumes downtrend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ama Alt İçeride mi?

Nasıl ki bir tarihsel hareket, bitcoin dibinin bir hikayesini anlatabilirse, diğerleri de öyle. Şimdi, son ayı piyasasının bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80’den fazla düştüğünü gördüğü biliniyor. Bu eğilim ayı piyasalarında yakından takip edildi. Son birkaç gündeki acımasız çöküşe rağmen, bitcoin hala Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’den az aşağıda. Bu göz önüne alındığında, bu eğilimi takip ederse daha fazla düşüş olabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin 2017 Zirvesine Vurmadan Önce Geri Dönüyor, Dip İçeride mi?

Ancak, McGlone’un tahminine güven veren başka bir eğilim daha var. Bu, düşüş ne olursa olsun, dijital varlığın fiyatının asla önceki döngü zirvesinin altına düşmediği gerçeğidir. Bitcoin’in son zirvesinin 20.000 doların biraz altında olduğu göz önüne alındığında, bu eğilim tutulursa dibi gerçekten olabilir.

Unutulmaması gereken bir şey, mevcut pazarın önceden belirlenmiş trendlerden saptığıdır. 2021’deki çoklu boğa rallileriyle başladı ve şimdi 2022’nin düşüş piyasasına taşındı. Bu nedenle, belki tarihi trendlerde daha fazla kırılma olabilir.

Featured image from Cryptoknowmics, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *