«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. MicroStrategy’nin Bitcoin Sattığı Söylentileri Tesla’nın Açıklamasıyla Büyüyor

MicroStrategy’nin Bitcoin Sattığı Söylentileri Tesla’nın Açıklamasıyla Büyüyor

MicroStrategynin-Bitcoin-Sattigi-Soylentileri-Teslanin-Aciklamasiyla-Buyuyor.png

Bitcoin ve kripto piyasası, bir rahatlama rallisi yaşadıktan sonra son 24 saat içinde ivme kaybediyor. Dün, Elon Musk liderliğindeki otomobil üreticisi Tesla, BTC varlıklarının %75’ini fiat para birimine dönüştürmek için sattığını duyurdu.

İlgili Okuma | Cardano (ADA), %35 Artıştan Sonra Bir Sonraki Hedefe Kilitlenir: 0,55 ABD doları

Bu, diğer büyük BTC sahiplerinin varlıklarını piyasaya boşalttığına dair spekülasyonları ateşledi. MicroStrategy ve CEO’su Michael Saylor, bu spekülasyonların çoğunun hedefi oldu.

Geçen hafta, Bitcoin’in 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ olarak tanımlanan üçüncü en zengin adresi, borsa platformlarına 29.200 BTC aktardı. Kripto kullanıcıları, bunun MicroStrategy’nin BTC adresi olduğuna inanıyor.

Bu nedenle, yazılım şirketinin BTC’lerini kripto borsası Coinbase’e gönderdiğini düşünüyorlar. Geçen hafta, bu adres bu platforma yaklaşık olarak Saylor liderliğindeki şirketin sahip olduğu miktar olan 132.800 BTC aktardı.

BitcoinBTCBTCUSDT
BTC’nin fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSDT İşlem Görünümü

Tesla Bitcoin Satış Domino Etkisini Tetikledi mi?

Araştırma firması Jarvis Labs sorgulandı Adresin büyük olasılıkla bir “en iyi tüccara” ait olduğu yönündeki söylentiler. Cüzdan, Ocak 2019’dan beri Bitcoin biriktiriyor.

MicroStrategy ve Saylor, ilk BTC alımlarının 2020’de gerçekleştiğini açıkladı. Yazılım şirketi ABD’de halka açık bir şirkettir ve hazine stratejisi veya yasal sonuçlarla karşılaşacağı riskler konusunda şeffaf olmalıdır.

Jarvis Labs, BTC adreslerini etiketlemenin karmaşıklığını vurguladı ve aşağıdaki ifadeyle söylentileri reddetti:

Cüzdan etiketleri inanılmaz derecede karmaşık ve hassas bir konudur. Çoğu zaman ilgili tarafın onayından yoksun oldukları için. Bu yüzden böyle bir gürültüyü bir tuz tanesi ile alın. Sakin ol, Saylor’un MSTR cüzdanı olduğunu varsaysa da henüz satış yapmıyor.

Saylor, Bitcoin Holdingleri Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi

CryptoQuant Ki Young Ju’nun CEO’su, Bitcoin’lerini piyasaya süren cüzdan hakkındaki söylentilerin “FUD” olduğunu iddia etti. Yönetici, 1P5Z adresiyle ilgili işlemlerin dahili bir transferin parçası olduğunu söyledi.

Bu anlamda Young Ju, BTC’nin potansiyel olarak kripto borsası Gemini’nin sahip olduğu soğuk veya saklama cüzdanına gönderilmiş olabileceğini söyledi. Genç Ju dedi ki:

Kayıt için, “1FzW…”, “1NYA…” ve “bc1quq…” gibi sıcak cüzdanlarla daha yakın bağlara sahiptir ve bunlar Coinbase veya OKx değildir. Bunlar Gemini sıcak cüzdanlarıdır. Birçok zincir üstü veri sağlayıcı onları yanlış etiketlemiştir. Daha fazla ayrıntı için bu tweete bakın.

İlgili Okuma | Polkadot (DOT) Buhar Topluyor, Görüşünü $8.07 Direnç Seviyesinde Ayarlıyor

Tüm bu söylentilere ve spekülasyonlara yanıt veren Saylor, “elmas elleri” temsil eden iki emoji ile tweet attı. Geçmişte yönetici, planlarının Bitcoin’i “sonsuza kadar” tutmak olduğunu ve BTC’lerini boşaltma fikrini reddetmek olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *