«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. MicroStrategy Çalışanlarının 401K Hesaplarına Bitcoin’i Dahil Edecek

MicroStrategy Çalışanlarının 401K Hesaplarına Bitcoin’i Dahil Edecek

microstrategy-bitcoin

Microstrategy kripto dünyasında sık sık aldığı Bitcoin’ler (BTC) ile gündeme gelen en aktif şirketler arasında yer alıyor. Şirket bu sefer de çalışanlarının emeklilik planları için Bitcoin seçeneği eklediğini açıkladı. Gelişme MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor tarafından Twitter üzerinden açıklandı.

MicroStrategy Çalışanlarının 401K Portföylerine Bitcoin’i Dahil Ediyor

Blockchain ve kripto sektöründeki bazı şirketler her ne kadar yoğun bir iş modeline sahip olsalarda çalışanlar kısmında dikkatli olmaya dikkat ediyorlar. Öyle ki Coinbase çalışanlarına Bitcoin olarak hisse hediye ederken, Binance çalışanlarına kripto olarak primler verebiliyor. Son olarak Bitcoin yatırımları ile ünlü MicroStrategy de çalışanlarının 401K Portföylerine Bitcoin’i dahil ederek çalışanlarının kripto odaklı kariyerlerini teşvik ediyor.

Diğer taraftan kısa bir süre önce sizlerle Fidelity Investments’ın emeklilik fonlarını Bitcoin‘e tahsis edilmesine izin vereceğini paylaşmıştık. İki kripto odaklı şirketin bu adımlar için aynı günü seçmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Öyle ki Boston merkezli yatırım devi, 20 milyondan fazla kişinin emeklilik birikimlerini yönetiyor ve şirket kripto odaklı çalışmalarını hızlandırıyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *