«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. MicroStrategy, 10 milyon dolarlık daha Bitcoin aldığını duyurdu!

MicroStrategy, 10 milyon dolarlık daha Bitcoin aldığını duyurdu!

microstrategy-bitcoin.jpg

MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, 10 milyon dolar karşılığında başka bir Bitcoin yığını satın aldığını duyurdu.

Michael Saylor az önce yayınladığı bir tweet’e göre, şirket olarak 20.817 ortalamayla 10 milyon dolarlık BTC aldığını duyurdu. Piyasadaki düşüşe rağmen Bitcoin hakkındaki stratejilerini değiştirmeyeceğini söyleyen şirket, son alımla birlikte deposunda yaklaşık 4 milyar dolar değerinde 129.699 Bitcoin bulunduruyor.

Düşüşe rağmen alımlar devam ediyor!

Bitcoin fiyatlarındaki keskin düşüşün ardından, şirketin BTC varlıklarının potansiyeli konusunda spekülasyonlar arttı. Ancak Saylor, fiyattaki hareketliliği beklediklerini ve MicroStrategy’nin stratejisinin bununla başa çıkmak için hazır olduğunu açıkladı.

Bu ayın başlarında, CEO Michael Saylor, şirketin BTC zulası üzerinde bir marj çağrısı ile karşı karşıya olduğuna dair söylentileri yalanladı. Şirketin, Bitcoin ile ödemek zorunda olduğu yalnızca 200 milyon dolarlık bir kredisi olduğunu açıkladı. CEO’ya göre, şirket şu anda 10 kat fazla harmanlanmış olduğundan, bunu kolayca yapabilirler.

CNBC ile yapılan bu röportajdan önce Saylor, kredi-değer tutarı %50 seviyesini geçmediği sürece şirketin bir marj çağrısından etkilenmeyeceğine dair güvence verdi.

Bu arada, Bitcoin fiyatı Çarşamba günü erken saatlerde 20.000 dolar işaretinin altında kısa bir performans sergiledi. CoinMarketCap’e göre, lider kripto para birimi son 24 saatte %4,43 düşüşle 20.063 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *