«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Michael Saylor’dan Elon Musk’a Twitter İçin Bitcoin (BTC) Önerisi Geldi!

Michael Saylor’dan Elon Musk’a Twitter İçin Bitcoin (BTC) Önerisi Geldi!

Michael

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Elon Musk’ın kısa bir süre önce başlattığı tartışmaya dahil oldu ve Twitter üzerindeki kripto para dolandırıcı botlarının engellenmesine dair bir Bitcoin önerisi sundu.

Michael Saylor Twitter’daki Dolandırıcı Hesaplar İçin Çözüm Olarak Bitcoin’i Önerdi

Ünlü BTC boğası Michael Saylor, yaptığı açıklamasında kripto para dolandırıcılık botlarının ve buna ek olarak tüm Twitter dolandırıcılarının çözümünün sosyal medya platformunda tüm gerçek insan kullanıcıları için bir doğrulama sistemi getirilmesi olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Twitter’da mavi tik doğrulama işaretini alabilmek için tüm kişisel detayların Twitter ekibine gönderilmesi, belirli bir sayıda takipçiye sahip olunması ve uzun süreler beklenmesi gerekiyor. Saylor, bu sorunun çözümünün Bitcoin ile yapılabilecek tek seferlik ödeme ile satın alınacak turuncu tik işaretlerinde olduğunu iddia etti.

Saylor bu yöntem ile doğrulama işaretlerinin çok daha hızlı verilebileceğini ve bot olmayan kullanıcıların bu sayede doğrulanabileceğini belirtti. Bununla birlikte bu yöntem sayesinde Twitter’ın da ek bir gelir sağlayabileceğini söyledi.

BTC ve Ethereum İle Twitter Üzerinde Bahşiş Verilebiliyor

Twitter halihazırda Bitcoin ve Ethereum ile bahşiş verme özelliğini bulunduruyor. Bu yüzden Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve Saylor’ın önerisini kabul etmesi durumunda bu, platformun Bitcoin ile ilk teması olmayacak.

Buna rağmen büyük bir Dogecoin hayranı olduğu bilinen Tesla CEO’su, BTC yerine DOGE’u da kullanabilir. Kısa bir süre önce sosyal medya devinin yönetim kuruluna davet edilen Musk, Twitter’ın mavi tik uygulamaları için DOGE ödemelerini önermişti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *