«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Michael Saylor Mevcut Volatilitenin Alakasız Olduğunu Söylüyor, Bitcoin’i 1 Milyon Dolarda Tahmin Ediyor

Michael Saylor Mevcut Volatilitenin Alakasız Olduğunu Söylüyor, Bitcoin’i 1 Milyon Dolarda Tahmin Ediyor

Michael-Saylor-Mevcut-Volatilitenin-Alakasiz-Oldugunu-Soyluyor-Bitcoini-1-Milyon.png

Maximalist Bitcoin sahibi ve MicroStrategy şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael Saylor, düşüş piyasasına rağmen Bitcoin’de hala yükselişte. hakkında yorum yaparken 07 Haziran tarihli yeni düzenleyici yasa tasarısı içinde CNBC ile röportaj 08 Haziran’da Bitcoin’in fiyatının gelecekte 1 milyon dolar civarında olacağını tahmin etti.

Açıklamasını desteklemek için Demokrat Senatör Kirsten Gillibrand ve Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis tarafından kripto dostu kuralları getirmek için önerilen yeni kripto yasa tasarısının altını çizdi. Saylor, Bitcoin’in “bizimle olacak gerçek bir şey” olduğunu ekledi.

İlgili Okuma | Do Kwon, LUNA Çöküşünden Sonra Twitter Hesabını Özelleştirdi

Görüşmeci, BTC’nin düşme olasılığını tartıştı ve neredeyse 130.000 BTC’ye sahip olan şirketi MicroStrategy daha fazla kayıpla karşı karşıya kalabilir. Saylor, Bitcoin’in muhtemelen sıfıra düşmeyeceğini söyledi. Ayrıca, mevcut oynaklığın büyük ölçüde alakasız olduğunu tartıştı.

Bitcoin büyümesine olan inancı için argümanlar sunarken, BTC’nin çökeceğini veya hükümetlerin varlık sınıfını gerçek olmadığı anda kapatacağını tahmin eden hem şüphecilerin hem de inkarcıların yanlış olduğunu belirtti. Hükümetler bunun yerine onu düzenlemeye çalışıyor ve fiyat henüz sıfıra düşmedi; “Bitcoin sıfıra gitmiyorsa, o zaman bir milyona gidiyor” diye ekledi.

Amerikan teknoloji kralı, Bitcoin’in “açıkça altından ve altının olmak istediği her şeyden daha iyi” olduğunu belirtti. BTC, altınla aynı nitelikte olsaydı, “madeni para başına sadece beş yüz bin USD olurdu” dedi.

BTCUSD
Bitcoin fiyatı şu anda 30.000 doların üzerinde işlem görüyor. | Kaynak: BTC/USD grafiğinden TradingView.com

Saylor, İnsanların Artık Sanal Varlıkları Tanıdığına İnanıyor

Saylor, insanların artık kripto para birimine bakış açılarını değiştirdiğini vurguladı. Senatörler Kristen Gillibrand ve Cynthia Lummis tarafından oluşturulan yeni kripto dostu yasa tasarısından ve Janet Yellen’in 07 Nisan’da Amerikan Üniversitesi’nde yaptığı konuşmadan bahsetti. Yellen, konuşmasında Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun vizyonunu anlattı ve Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl önemli bir rol oynayabileceğini açıkladı.

Saylor, bu gerçekleri göz önünde bulundurarak, insanların artık BTC’nin bizimle kalmak için burada olduğunu ve benimsenmeyi genişleteceğini anlamaya başladıklarına inanıyor.

Saylor, BTC’nin fiyatını ilk kez 1 milyon dolar olarak tahmin etmiyor. Birkaç hafta önce, o ifade onun vizyonu milyon işaretine fırladı.

O sırada ekledi:

Fiyat hedefi yok. Sonsuza kadar yerel zirveden bitcoin alacağımızı umuyorum. Ve Bitcoin’in milyonlara gideceğini umuyorum. Bu yüzden çok sabırlıyız. Bunun paranın geleceği olduğunu düşünüyoruz.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Anahtar Aralığında Sıkıştı, Neden Büyük Bir Kopuş Mümkün?

Bulut tabanlı şirket MicroStrategy, Ağustos 2020’de Bitcoin ile etkileşime girmeye başladı. Aslında, kurumsal bilançosunun bölümlerini biriktirmeye başladı. Sürekli BTC topladığı için, şu anda tutar 130.000 BTC civarında. CEO’nun önceki açıklamalarına göre, mallarını değiştirme niyeti yoktu. Bunun yerine daha fazla BTC biriktirmeyi düşünüyor.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *