«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. MATIC Yeniden Yükseliyor, 1 Dolarlık Psikolojik Seviyeyi Hedefleyecek mi?

MATIC Yeniden Yükseliyor, 1 Dolarlık Psikolojik Seviyeyi Hedefleyecek mi?

MATIC-Yeniden-Yukseliyor-1-Dolarlik-Psikolojik-Seviyeyi-Hedefleyecek-mi.png

MATIC, geçtiğimiz hafta boyunca yükseliş yolunda ilerliyor. Yükseliş çizgisine rağmen, 1 dolarlık psikolojik seviyeyi geçemedi. Teknik göstergeler grafikte yükselişini sürdürdü ve 1 dolarlık tavan fiyatına ulaşma şansına işaret etti.

Geçen hafta boyunca MATIC %22 yükseldi ve günlük grafikte kripto para %7 yükseldi. MATIC, 0.97 $ işaretine ulaşmayı başarmıştı, ancak satın alma gücündeki küçük bir düşüş, altcoinin grafikte kısa süreliğine düşmesine neden oldu. Satın alma gücü, yükseliş gücünün kaybolmadığını gösteren pozitifti.

Bir geri çekilme, MATIC’i 0,77 $ seviyesine indirebilir. Satın alma gücü tutarlı kalırsa, madeni para 1 dolarlık psikolojik fiyat tavanını kırmaya çalışabilir. Basın zamanında, MATIC kendisini 0,75 dolarlık destek hattının üzerinde güvence altına almıştı.

Bugün küresel kripto para piyasa değeri 1,09 Trilyon dolardı. %2.6 son 24 saat içinde olumlu değişiklik.

MATIC Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

MATIK
MATIC, dört saatlik grafikte 0,87 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de MATICUSD

Altcoin yazı yazılırken 0,87 dolardan işlem görüyordu. Madeni para 0.97 $ işaretine kısa bir süre dokunmuştu, ancak satış baskısı ile karşılandı. Madeni para için genel direnç 0,92 dolarda kaldı, bunun üzerinde bir hareket MATIC’i 1 dolara dokunmaya zorlayabilir.

Madeni para için yerel destek 0,77 dolardı, bu seviyeden düşüş MATIC’in 0,60 dolara ulaşmasına neden olacak. Son işlem seansında işlem gören MATIC miktarı hafifçe düştü, bu da alım gücünün grafikte düştüğünü gösterdi.

MATIK
MATIC, dört saatlik grafikte pozitif alım gücü gösterdi | Kaynak: TradingView’de MATICUSD

Altcoin aşırı alım bölgesini birkaç kez ziyaret etmişti, ancak madeni para değer olarak düştükçe satın alma gücü düştü. Yazma sırasında, satın alma gücü, satış gücünden daha fazla kaldı.

Göreceli Güç Endeksi, alıcıların sayısının daha fazla olduğu anlamına gelen yarı çizginin üzerinde görüntülendi.

Altcoin fiyatı 20-SMA çizgisinin üzerindeydi, bu da alıcıların piyasadaki fiyat ivmesini artırdığı anlamına geliyordu. Bu, altcoin için bir yükseliş işaretiydi.

İlgili Okuma | Bitcoin Fonlama Oranı Pozitif Kalıyor, Yakında Daha Fazla Düşüş mü?

MATIK
MATIC, dört saatlik grafikte satış sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de MATICUSD

Altcoin, satın alma gücünde küçük bir düşüş kaydetti ve teknik gösterge aynı şeyi gösterdi. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı, fiyat momentumunu ve bundaki değişimi gösterir. MACD düşüş eğilimine girdi ve kırmızı sinyal çubukları oluşturdu.

Bu kırmızı sinyal çubukları, altcoin için satış sinyalini temsil eder. Müthiş Osilatör, fiyat trendini gösterir ve aynı zamanda bir geri dönüş şansına işaret eder, yeşil sinyal çubukları hala yükseliş gücünü temsil eder.

Madeni para hıza ayak uydurmaya devam ederse, satın alma gücünün madeni parayı desteklemesi gerekir. Daha geniş pazar gücü, MATIC’in 1 dolarlık psikolojik hedefine ulaşmasına da yardımcı olacaktır.

Önerilen Okuma | Poligon (MATIC), Son Kazanımlardan Sonra Geri Çekilme İçin Hazır Görünüyor

Featured image from The Face, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *