«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Madencilik Operatörleri Bitcoin Kaybederken Endişeli, Madencilik Topluluğunu Neler Bekliyor?

Madencilik Operatörleri Bitcoin Kaybederken Endişeli, Madencilik Topluluğunu Neler Bekliyor?

Madencilik-Operatorleri-Bitcoin-Kaybederken-Endiseli-Madencilik-Toplulugunu-Neler-Bekliyor.png

Bitcoin ve diğer altcoinler, Mayıs ayından bu yana büyük kayıplar yaşadı. Ancak bir noktadan sonra işler biraz değişmeye başladı. Örneğin, 18 Haziran’da 17 bin dolara düşen bitcoin toparlanarak 20 bin dolar ile 21 bin dolar arasında işlem gördü. 19 Haziran – 28 Haziran günün erken saatlerinde 21 bin doların üzerinde işlem gördüğünde.

Ne yazık ki kripto, 21 bin doların üzerinde toparlanmayı sürdüremedi ve birkaç saat sonra 500 dolardan fazla kaybetti. Bitcoin fiyatındaki değişiklik, düzenleyicilerin kripto konusundaki duruşuna ilişkin piyasadaki karışık tepkilerden kaynaklandı.

SEC patronu Gary Gensler’e göre, düzenleyiciler Bitcoin ve diğer jetonları emtialar altına yerleştiriyor. Gensler, bir spot Bitcoin ETF’nin finans piyasası için en iyisi olmayabileceğini belirtti. Dolayısıyla komisyon, spot BTC ETF başlatmak için yapılan hiçbir başvuruyu onaylamayacaktır.

İlgili Okuma | Kurumsal Yatırımcılar Fişi Çekerken Bitcoin’i Kayar, Daha Dezavantajları Geliyor mu?

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu patronu, bir medya firması onunla röportaj yaptığında tüm bu iddiaları dile getirdi. Röportajdan sonra, birçok Bitcoin sahibi tekrar satış yapmaya başladı ve bu da düşüşe neden oldu. Bitcoin fiyatı.

Birçok Bitcoin Sahibi Daha Fazla Coin Alır

Piyasa çöküşü ve fiyat düşüşü sırasında, birçok yatırımcı portföylerini artırmak için satıp satmamayı veya daha fazlasını satın almayı merak etti. Ancak Glassnode’a göre veri Son zamanlarda, bazı Bitcoin sahipleri bu piyasa çöküşünün daha fazla BTC satın almak için doğru zaman olduğuna inanıyor. Firma, verileri hafta sonu Twitter’da açıkladı ve 100’den fazla balina adresinin bu dönemde daha fazla Bitcoin satın aldığını ortaya koydu.

Veriler, bu balinaların piyasadaki mevcut panik nedeniyle bu paraları indirimli olarak aldığını gösterdi. Ayrıca Glassnode, mevcut eğilimin uzun sürebileceğini kaydetti. Balinalar arasında daha fazla satın almaya olan ilgiyi gösteren bir başka gösterge, birkaç cüzdandaki BTC miktarıdır.

Madencilik Operatörleri Bitcoin Kaybederken Endişeli, Madencilik Topluluğunu Neler Bekliyor?
BTC 20.000$’ın altına düştü | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Ve 10BTC’den 10.000BTC’ye kadar olan adresler iki hafta içinde daha fazla coin ekledi. Ardından 10.000BTC’nin üzerindeki cüzdanlar 2022’nin ikinci ayından bu yana büyüdü.

Madenciler Gerginliği Hissediyor

2022 kripto kışı da madencileri çok kötü etkiledi. Ayı piyasası nedeniyle kolay olmayan bir kar elde etmeye çalışıyorlar.

Birçok madenci ekipmanlarını azaltmak baskı yapmak. Stratejistler tarafından yapılan bir analiz, kamu sektörlerindeki madencilerin, Mayıs ve Haziran ayları arasında madencilerin satışlarının %20’sinden sorumlu olduğunu göstermiştir. Özel sektör madencileri için de durumun aynı olabileceğini belirtmişlerdir.

Ancak daha sonra madenciler, madencilik ekipmanlarıyla teminat altına alınan 4 milyar dolarlık kredileri geri ödemekte zorlanıyor. Bir rapora göre, birçok madenci kredi anlaşmasında temerrüde düşerken, diğerleri zayıflık gösteriyor.

İlgili Okuma | İşlem Hacimleri Düşerken Ethereum Ücretleri Aylık En Düşük Seviyelere Dokunuyor

Bunun nedeni, ayı piyasasının teminat olarak kullanılan madencilik teçhizatlarının değerini düşürmesidir. Sonuç olarak, teminat değeri artık kredi tutarıyla eşleşmediğinden kredi artar.

Featured image from BBC, charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *