«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Madencilerin Bitcoin Satışı Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

Madencilerin Bitcoin Satışı Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

3444457_1200x627

Bitcoin madencileri, fiyatlardaki düşüş nedeniyle finansal güçlük çektiği için varlıklarını açık piyasada satmaya başlıyor.

Bitcoin madencisi Compass Mining’in raporu, ABD merkezli birçok madencinin varlıklarını açık piyasada satmaya başladığını gösteriyor.

Düşen Bitcoin fiyatlarının yanı sıra madenciler, bir yandan da artan zorluklarla karşı karşıya. Bu durum madencilik kârlarını daha da azaltırken işleri daha da zora sokuyor.

Bitinfo verileri, Bitcoin madenciliğinden elde edilen kârın, Bitcoin fiyatının benzer oranda düşmesiyle 2020 ortasından bu yana en düşük seviyesine geldiğini gösteriyor.

Madenciler neden Bitcoin satıyor?

Coinmetrics verilerine atıfta bulunan Compass Mining, borsalara madencilerin ürettiği varlıkların akışının Ocak ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. 

Kanadalı madenci Cathedra ise, son kazanç raporunda, Mayıs ayında toplam 8,8 milyon dolar gelirle 235 BTC’yi sattığını söyledi. Bu da şirketin neredeyse ürettiği tüm varlıklara denk geliyor. Şirket, satışların fiyatlardaki ek düşüşlerden “kendini izole etmek” için olduğunu söyledi. Şirketin elinde şu anda yaklaşık 3.7 Bitcoin bulunuyor.

Bitcoin, son zamanlarda dar bir aralığın ortadan kaldırıldığından, kripto piyasasına yönelik çoğu güven azalmış durumda. Kripto lideri, neredeyse bir ayda 30.000 doları aşmakta zorlanıyor.

Yakın tarihli bir rapor, markaların bir dip bulmuş olabileceğini öne sürse de, toparlanmakta daha fazla zorluk çebilirler. Federal Rezerv politikasının yükselişi, artan enflasyon ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla birlikte Bitcoin’in önümüzdeki süreçte yeni çıkışlar aradığını bizlere gösterebilir.

Bununla birlikte, Ethereum’un bu yıl bir paydaş kanıtı modeline geçmesiyle, Bitcoin için bir madenci akını görebiliriz.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *