«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. LUNA Çöküşünden Sonra Bitcoin Zinciri Aktivitesi Kısıtlandı

LUNA Çöküşünden Sonra Bitcoin Zinciri Aktivitesi Kısıtlandı

LUNA-Cokusunden-Sonra-Bitcoin-Zinciri-Aktivitesi-Kisitlandi.png

Kötü şöhretli LUNA çöküşünden sonra zincir üzerindeki Bitcoin etkinliği kırmızıya düştü. Çöküş şüphesiz kripto para piyasasına olan inancı azalttı ve yatırımcıların bu alandaki faaliyetlerini önemli ölçüde azalttığını gördü. Bu, ücret gelirleri, işlem hacimleri ve işlem değerlerinin tümü düştüğü ve günlük madenci gelirlerinin yıllık en düşük seviyelere indiği için madenciler için yönetim kurulu genelinde kayıplara yol açtı.

Bitcoin Zinciri Aktivitesi Düşüyor

Önceki hafta, LUNA çöküşünün yüksekliği sırasında zincir içi aktivitenin arttığını görmüştü. Çoğunlukla, bu, takip eden düşüş trendinden etkilenmemek için madeni paralarını hareket ettirmeye çalışan yatırımcılar içindi. Faaliyetlerin arttığını gören katliamın ardından bitcoin cüzdanlarını yeniden yapılandırmaya ihtiyaç duyan borsaların yanı sıra.

İlgili Okuma | Sekiz Ardışık Kırmızı Kapanış: Bitcoin İyileşmeye mi Gidiyor?

Bu sayede işlem hacimlerinde olduğu gibi ortalama işlem sayısında da önemli bir sıçrama yaşandı. Bu, madenciler için daha fazla gelir anlamına gelmese de, Önceki haftaya göre %21.85 düşüş. Madenci gelirleri, LUNA kazasının ardından geçen hafta daha da kötüydü. Günlük geliri 25.5 milyon dolara getiren %7.95 ek bir kayıp kaydetti. Gelirlerin bu kadar düşük olduğu son zaman 2021 yılının Temmuz ayında olmuştu.

btc hash oranı

Mining difficulty reaches all-time high | Source: Arcane Research

Piyasanın çöküşten sakinleşmesi ve borsa cüzdanı yeniden yapılandırmalarının yapılmasıyla zincir içi aktivite artık normal seviyelere döndü. Bunun sonucu, önceki haftaya göre %44’lük bir çöküş oldu ve günlük işlem hacmi geçen haftanın seviyelerine göre neredeyse %50 düştü.

Madencilik Zorluğu Yedekleme

Bitcoin madenciliği zorluğu, blok üretim hızının yaklaşık üç hafta önce saatte 6 blok hedefini aştığını gören son birkaç haftadır düşüyordu. Ardından madencilik zorluğunda bir düzeltme yapıldı ve bu da madencilik zorluğunu geri getirdi. Ayarlama, blok üretiminin saatte 5.64 blokta oturma hedefinin oldukça altına düştüğünü gördü.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC declines below $30,000 once more | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ücretlerden oluşan gelir yüzdesi de önceki haftaya göre %0,69 düşerek %1,81’e düşmüştü. Aynı dönemde günlük ücretlerin %33,48 oranında düşüş kaydettiği göz önüne alındığında bu bekleniyordu. Günlük işlemler de 6.185 düşüşle 252.532 günlük işlem oldu.

İlgili Okuma | Bitcoin ve Ethereum Borsası Girişleri Satışların Bitmekten Çok Uzak Olduğunu Önerdi

Bitcoin’in fiyatı, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan blok üretim oranının azalmasının yanı sıra günlük madenci gelirlerindeki düşüşe katkıda bulunan büyük bir darbe aldı. Çarşamba günü madencilik zorluğunu %4 ve %5 oranında azaltacak bir düzenleme bekleniyor. Bununla blok üretim oranının artması bekleniyor ve dijital varlığın fiyatı bu hareketi yansıtıyorsa, madenciler bu hafta gelirlerde önemli bir artış görebilir.

Featured image from Seeking Alpha, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *