«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. LUNA Arzı 7 Trilyon Dolara Yakın, 1 Dolar Hala Mümkün mü?

LUNA Arzı 7 Trilyon Dolara Yakın, 1 Dolar Hala Mümkün mü?

UST fiyaskosu başladığından beri LUNA’nın dolaşımdaki arzı sürekli arttı. Bu, esas olarak, arzının bu kadar kısa bir sürede büyük ölçüde artmasına neden olan dijital varlık için bahis konusu UST’lerini kullanan kişilerden kaynaklandı. Buna karşılık, LUNA’nın fiyatı, piyasaya sürülen muazzam miktarda jetonu yansıtmayı reddetti. Artık toz nihayet yerleşmeye başladığına göre, soru varlığın fiyatının nerede biteceği olarak kaldı.

$1 LUNA Hâlâ Mümkün mü?

Şimdi, LUNA’nın fiyatının iki haftadan kısa bir süre önce 100 doların üzerinde olduğu göz önüne alındığında 1 dolara geri dönüp dönmeyeceğini tartışmak komik gelebilir. Bununla birlikte, dijital varlık şu anda 1 doların altında yaklaşık dört sıfır olduğu için durum böyle ve bu bile cömert bir değer gibi görünüyor. Şu anda yatırımcıların kafasında olan şey, dijital varlığın fiyatının anlamlı bir şekilde toparlanıp toparlanamayacağıdır.

İlgili Okuma | TerraLabs, Stabilcoin Luna’yı Kurtarmak İçin 80.000 BTC’den Fazla Sattı

LUNA’nın 1 $’a yükselip toparlanamayacağını gerçekten değerlendirmek için bakılacak ilk şey dijital varlığın dolaşımdaki arzıdır. İki haftadan kısa bir süre içinde, bu yazının yazıldığı sırada dolaşımda olan 300 milyonun biraz üzerindeyken neredeyse 7 trilyon tokene ulaştı. Arz hala 300 milyonun üzerinde kaldığında, fiyat 100 dolarda seyrediyordu, yani o zamanki piyasa değeri, fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak ortalama 33 milyar dolar civarındaydı.

Şu anda, dijital varlığın toplam arzı, %1,000,000’den fazla artarak 6,9 trilyon tokenin biraz üzerinde bulunuyor. CoinMarketCap. LUNA’nın 1 dolara ulaşması için, bu, piyasa değerinin 7 trilyon dolara dokunması gerektiği anlamına gelir ve bu, mevcut arz sabit kalırsa olur. Tüm kripto piyasasının en yüksek seviyesinde 3 trilyon dolar olduğu göz önüne alındığında, bu şu anda imkansız.

TradingView.com'dan LUNA fiyat tablosu

LUNA trending low at $0.00018 | Source: LUNAUSD on TradingView.com

Ancak, LUNA’nın çökmeden önceki piyasa değerine ulaşması için tokenin 0,005$’dan işlem görmesi gerekiyor. 33 milyar dolarlık bir piyasa değeri olasılık dahilinde kaldığından, bunun hala ulaşılabilir olduğunu söylemek güvenli.

İlgili Okuma | LUNA Sonrası: Toplam Kripto Pazarı Kara Perşembe’den Daha Fazla Aşırı Satıldı

Dikkate alınması gereken bir şey de yatırımcı duyarlılığıdır. O kadar çok insan yüz milyonlarca dolar kaybetti ki buna olan inanç tükendi. Bu nedenle, fiyattaki herhangi bir önemli artışla, token fiyatını aşağı çeken takaslar olur.

Bu, LUNA’nın fiyatının muhtemelen 0,005$’a kadar çıkabileceği şeklindeki bu analizin sonucuna götürür. Ancak mevcut piyasa koşullarında, bu kısa vadede gerçekleşmeyebilir ve tamamen arzın büyümesinin durup durmamasına bağlıdır.

Featured image from TheNewsCrypto, chart from TradingView.com

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki köşe yazısı yazarın görüşlerini temsil eder ve Bitcoinist’in görüşlerini yansıtmayabilir. Bitcoinist, hem yaratıcı hem de finansal özgürlüğün bir savunucusudur.

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *