«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Litecoin MimbleWimble Yükseltmesi Onun Sonu Olacak mı?

Litecoin MimbleWimble Yükseltmesi Onun Sonu Olacak mı?

Litecoin-MimbleWimble-Yukseltmesi-Onun-Sonu-Olacak-mi.png

Beş büyük Güney Koreli borsa, Litecoin’i (LTC) listeden çıkarma niyetlerini açıkladı. Kripto para birimi kısa süre önce gizlilik ve ölçeklenebilirlik özelliklerini geliştirmek için bir güncelleme gerçekleştirdi.

İlgili Okuma | Litecoin, MimbleWimble İçin Çıkış Tarihini Açıkladı, LTC Rölyef Görecek mi?

Sonuç olarak Upbit, Bithumb, Korbit, Gopax ve Coinone müşterilerine teklif vermeyi bırakacak. Güncelleme, Litecoin’i Güney Kore düzenlemeleriyle uyumsuz hale getirdi.

Resmi listeden çıkarma duyurusunda gönderildi Upbit tarafından, platform, aşağıdaki işlem çiftlerinin bugün, 8 Haziran’dan itibaren kullanılamayacağını iddia ediyor.inci: LTC/KRW, LTC/BTC ve LTC/USDT. Borsa, bu kararın arkasındaki temel nedenin şu şekilde olduğunu söyledi:

(…) yükseltmenin, işlem bilgilerini açığa çıkarmayan bir seçim işleviyle gerçekleştirildiğine inanılıyor.

Karar, Güney Kore’nin Özel Finansal Bilgi Yasası tarafından yönlendirildi, yazı devam etti. Bu düzenleme, borsa platformlarının bir blok zincirinin işlemini “şeffaflık” açısından kontrol etmesini talep ediyor.

Bu şekilde, Upbit ve diğer Güney Kore borsaları, kullanıcının veya işlemin ülkenin kara para aklamayla mücadele düzenlemelerini ihlal etmediğini doğrulayabilir. Kural aynı zamanda kötü aktörlerin yasadışı faaliyetler yoluyla fon elde etmesini önlemeyi de amaçlıyor.

Güney Koreli borsalar, MimbleWimble güncellemesinin Litecoin ağına şu yetenekleri sağlayacağını iddia ediyor:

(LTC), bu transfer kayıtlarını tanımlanamayan hale getiren teknolojinin eklenmesini görebilir, bu yüzden bunu önemli bir sorun olarak belirlemeye karar verdik. Şimdiye kadar Upbit ile Mimblewimble işlevi kullanılarak yapılan herhangi bir para yatırma olmadı ve gelecekte para yatırmayı da planlamıyoruz.

MimbleWimble ve Litecoin’in yeni gizlilik özellikleri Güney Kore borsalarını etkiliyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, gizlilik coinleri son iki yılda büyük ticaret platformlarından dışlandı.

Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve diğerleri, dünya çapında birçok borsa tarafından alınan benzer bir karardan zarar gördü. MimbleWimble, LTC için bu olasılığı ortaya çıkarabilir.

Litecoin, Güney Kore Borsalarının Kararından Etkilenmedi

Yazma sırasında, LTC’nin fiyatı son gelişmelerden etkilenmemiş görünüyor. Kripto para birimi yana doğru hareket etmeye devam ediyor ve 62 dolardan işlem görüyor.

Litecoin LTC LTCUSD
LTC, 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: LTCUSD İşlem Görünümü

Bitcoin ve Ethereum gibi daha büyük kripto para birimleri, menzile bağlı kaldıkları ve yerel direncin üzerine çıkamadıkları için aynı yolda devam ediyor. Yalnızca ağ etkinliğindeki artış nedeniyle Cardano (ADA) ve stake etme konusundaki yol haritası nedeniyle Chainlink (LINK) genel pazardan ayrılıyor gibi görünüyor.

Araştırma firması Santiment kayıt edilmiş:

Kripto fiyatları Haziran ayının açılış haftasında çılgınca düştü, ancak sonuç esas olarak Bitcoin ve Ethereum için hareket olmadı. Altcoinler ise ADA, LINK ile birbirinden büyük ayrışmalar gösterdi. ve HNT iyi performans gösteriyor.

İlgili Okuma | Litecoin 2022’nin İlk Çeyreğinde İşlem Hacmini %87 Düşürdü

Düşük zaman dilimleri için malzeme göstergelerinden elde edilen ek veriler, perakende yatırımcılardan gelen satın alma siparişlerinde bir artış kaydeder. Daha büyük yatırımcılar mevcut fiyat hareketine satış yapıyor gibi görünüyor, ancak bu eğilimin önümüzdeki günlerde devam edip etmeyeceğini söylemek için henüz çok erken.

Litecoin LTC LTCUSD MI1
Perakende (grafikte sarı renkli) diğer yatırımcılar satarken (grafikte kırmızı, mor ve yeşil) satın alır. Kaynak: Malzeme Göstergeleri

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *