«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Litecoin 55 Dolarda Reddedildi, Ayılar LTC’yi Acil Destek Hattının Altına Çekebilir

Litecoin 55 Dolarda Reddedildi, Ayılar LTC’yi Acil Destek Hattının Altına Çekebilir

Litecoin-55-Dolarda-Reddedildi-Ayilar-LTCyi-Acil-Destek-Hattinin-Altina.png

Litecoin grafiğinde yükselmeye çalıştı, ancak ayılar grafikte hala güçlüydü. Madeni para bir miktar toparlanma gösterse de, teknik görünüm daha fazla düşüşe işaret etti. Madeni para 20.000 doların altına düştüğü için Bitcoin de gücünü kaybetti.

Daha geniş piyasa zayıflığı, Litecoin’in aşağı yönlü fiyat hareketine bağlanabilir. LTC için en yakın destek hattı 45 dolardı ve kripto paranın fiyatı yukarıda bahsedilen destek seviyesine çok yakın işlem görüyordu. Son 4 gün içinde fiyattaki son düşüş, LTC’nin haftalık kazançlarını geçersiz kıldı.

Litecoin 50 dolarlık desteği kaybettiğinden beri, kripto para istikrarlı bir düşüş yaşadı. Alıcılar piyasada var oldu ve bu, LTC’nin değerinde daha da düşmesine neden oldu.

En ufak bir taleple, LTC yukarı doğru itebilir ve 50 dolarlık fiyat işaretinin üzerine çıkabilir. Bugün küresel kripto para piyasa değeri 924 Milyar Dolar, %0.2 pozitif son 24 saat içinde değişiklik.

Litecoin Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Litecoin
Litecoin, dört saatlik grafikte 48 $ olarak fiyatlandırıldı | Kaynak: TradingView’de LTCUSD

LTC, dört saatlik grafikte 48 dolardan işlem görüyordu. En yakın destek hattı 47 dolarda ve ardından 45 dolarda kaldı. Teknik görünüm, LTC’nin grafikte daha fazla düşme olasılığına işaret etti. 47 doları tekrar ziyaret edebilir ve ardından daha düşük bir seviyede işlem görebilir.

Madeni para için genel direnç 50 dolarda bekleniyordu. Madeni paraya olan talep artarsa, LTC 50 $ fiyat seviyesinin üzerine çıkabilir. Düşüş tezinin geçersiz kılınması için, madeni paranın hatırı sayılır bir süre boyunca 51$ seviyesinin üzerinde işlem görmesi gerekiyor. Son seansta işlem gören Litecoin miktarı düştü, alım gücünde bir düşüş olduğunu gösterdi.

Teknik Analiz

Litecoin
Litecoin dört saatlik grafikte alım gücünde düşüş gösterdi | Kaynak: TradingView’de LTCUSD

Altcoin, son birkaç gün içinde alım gücünde keskin bir düşüş fark etti. LTC 50 dolarlık desteği kaybeder kaybetmez alıcılar piyasadan çekilmeye başladı. Uyum içinde, Göreceli Güç Endeksi, satış baskısının baskın olduğunu gösteren yarım çizginin altındaydı.

Ancak RSI, LTC’nin grafikte toparlanma mücadelesinde küçük bir artış sinyali verdi. Litecoin’in fiyatı 20-SMA çizgisinin altındaydı, bu da satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiği anlamına geliyordu. Düşüş baskısının göstergesidir. LTC, grafiğinde daha da düştükten kısa bir süre sonra yukarı hareket işaretleri gösterebilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Sinyali: Borsa Balina Oranı Yükseliyor

Litecoin
Litecoin dört saatlik grafikte alım sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de LTCUSD

Dört saatlik grafik, LTC için karışık teknik görünüm sergiledi. Chaikin Para Akışı, sermaye giriş ve çıkışlarını belirler. CMF, son derece düşük miktarlarda sermaye girişlerine işaret eden yarım çizginin çok altındaydı.

Müthiş Osilatör, madalyonun fiyat momentumunu ve yönünü okur. AO, yeşil sinyal çubuklarını gösteren yarım çizginin altındaydı. Bu yeşil sinyal çubukları, fiyat hareketinde potansiyel bir kayma ihtimali olan bir satın alma sinyaliydi. LTC’nin bir geri dönüşü takip etmesi için daha geniş pazar zayıflığının azalması gerekir.

İlgili Okuma | Ayılar, Bitcoin 20.000 Doları Geri Almak İçin Mücadele Ederken Kımıldamayı Reddetti

Featured image from UnSplash, charts from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *