«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Kurumsal Yatırımcılar, Piyasa Kayıpları Yoğunlaştıkça Bitcoin’e Yeniden Odaklanıyor

Kurumsal Yatırımcılar, Piyasa Kayıpları Yoğunlaştıkça Bitcoin’e Yeniden Odaklanıyor

Son piyasa kayıpları, kurumsal yatırımcıların odaklarını bir kez daha bitcoin’e kaydırdığını gördü. Giriş ve çıkış eğilimleri altcoinlerden kaynaklanan kayıpları en aza indirmek için bitcoin’e geri dönmenin çok canlı bir resmini çizin. Bu, geçen haftaki girişlerin çoğunun öncü kripto para birimine girdiğini gördü, çünkü altcoinler başka bir haftayı çok az veya hiç girişe işaret etmiyor.

Bitcoin’e 126 Milyon Dolar

Geçen hafta, bitcoin performansına olan inancın yenilendiğini gördü. Bu, dijital varlığa kurumsal girişlerin 126 milyon doları aştığı gerçeğiyle kanıtlanıyor. Son birkaç ay, girişler konusunda biraz çalkantılı olsa da, bu, gelgitte tam bir dönüş olasılığının olduğunu gösteriyor.

İlgili Okuma | Boğa: Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

126 milyon doların bitcoin’e akmasıyla, bugüne kadarki toplam girişler şimdi yarım milyar doları aşarak 506 milyon dolara oturdu. Bu giriş eğilimi, son birkaç haftadır piyasayı sarsan belirsizliği takip ediyor.

Kısa bitcoin, yenilenen ilginin dışında bırakılmadı. Girişler geçen hafta toplam 1.3 milyon dolara yükselmişti. Bu şimdi, yönetim altındaki tüm varlıkların (AuM) %30’unu oluşturan toplam yıldan bugüne girişi 55 milyon $’a getiriyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC resumes downtrend | Source: BTUCSD on TradingView.com

Kurumsal Yatırımcılar Altcoinleri Bırakıyor

Geçen hafta, altcoinler söz konusu olduğunda kurumsal yatırımcılardan cansız ekler gösterdi. Devam eden çıkışlar yaşayan Ethereum’un bir kez daha ertelenmesi reddedilecekti. Çıkış eğilimi, altcoinden ayrılan 32 milyon dolar daha görmüştü. Bu, dijital varlık için arka arkaya dokuzuncu hafta çıkışını gördü. Haftalık olarak Ethereum’dan ayrılan çok fazla parayla, AuM’si düştü ve şimdi toplam AuM’nin sadece %7’sini oluşturuyor.

Altcoinlerin hiçbiri geçen hafta herhangi bir giriş görmedi. Bununla birlikte, çok varlıklı yatırım ürünleri, kurumsal yatırımcılardan hala bazı olumlu duygulara sahiptir. Hafta boyunca toplam 4.3 milyon dolarlık giriş gördüler ve piyasa düşüş trendi boyunca giriş serisini sürdürdüler.

İlgili Okuma | Ethereum Tek Günlük Tasfiyeleri Fiyatı 1.900 Doları Kırdıkça Üç Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Dijital varlık yatırımı ürün girişleri geçtiğimiz hafta toplam 100 milyon dolara ulaştı. Girişlerin çoğu Amerika’dan kaydedildi ve yalnızca bu bölgeden gelen 88 milyon dolar. Avrupalı ​​meslektaşları sayıya 11 milyon dolar katkıda bulundu.

Yıldan bugüne girişler şu anda 570 milyon dolar ve yatırımcılardan çıkışlar 41 milyon dolar. Geçen hafta kaydedilen toplam girişler, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) 39.8 milyar dolara getiriyor.

Bu hacimler, kurumsal yatırımcıların bitcoin tarafından sunulan güvenlik için altcoinlerden kaçtığını gösteriyor.

Featured image from InvestAdvocate, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *