«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Kurumsal Yatırımcılar, Piyasa Belirsizliği Ortasında Kripto Ürünlerinde Güvenli Liman Arıyor

Kurumsal Yatırımcılar, Piyasa Belirsizliği Ortasında Kripto Ürünlerinde Güvenli Liman Arıyor

Kurumsal yatırımcılar, piyasaya yatırım yapmaya başladıklarından beri kripto piyasasının büyük bir parçası oldular. Diğer tüm yatırımcılar gibi, kurumsal yatırımcılar da kripto piyasasını karakterize eden vahşi fiyat dalgalanmalarından muaf değildir. Bu, piyasanın en kötüsü patlarken, paralarını taşımak için güvenli limanlar arayan büyük parayla sonuçlandı. Bazen altcoinlere yöneliyorlar, ancak bu sefer kripto ürünlerinde daha iyi şanslar var gibi görünüyor.

Çıkışlar Kaya Piyasası

Kripto piyasasının son zamanlardaki toparlanması, çıkışlarla bir kez daha sarsıldı. Fiyatlar toparlandıkça, daha fazla yatırımcı kâr etmeyi seçti ve bu daha fazla çıkışa yol açmıştı. Önceki hafta, dijital yatırım ürünlerinden bu çıkışların tek bir haftada 141 milyon $’a kadar yükseldiğini gördü, bu 2022’deki en büyüklerden biriydi. Bu, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) bir yılın en düşük seviyelerine düştüğünü ve şu anda 38 $’da oturduğunu gördü. milyar. AuM’nin en son bu kadar düşük olduğu zaman Temmuz 2021’de olmuştu.

İlgili Okuma | LUNA Tek Bir Günde %100 Büyüme Kaydediyor. Daha Fazla Artış mı Geliyor?

Hem Bitcoin hem de altcoinler saldırıdan kurtulamadı. Öncü kripto para birimi için, önceki haftanın giriş eğilimi hızla tersine dönmüştü. Bunun yerine, tek bir haftada toplam 154 milyon dolarlık çıkış gördü ve onu geçen haftanın en büyük kaybedeni yaptı. Aynı şekilde, Ethereum da 0,3 milyon dolara ulaşan çıkışlarla bitcoin’in ayak izlerini takip etmişti.

Ancak diğer altcoinler bu eğilimi takip etmeyecektir. Cardano ve Polkadot gibi dijital varlıklar, kurumsal yatırımcıların radarına giriyor ve bu, her iki varlığın da sırasıyla 1 milyon dolarlık giriş getirdiğini gördü.

TradingView.com'dan toplam kripto piyasa değeri tablosu

Crypto market cap drops to $1.239 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

Blockchain öz sermaye yatırım ürünleri, Bitcoin ve Ethereum ile aynı kaderi yaşayacaktı ve çıkışlar 20 milyon dolara ulaşmıştı. Bu, daha fazla yatırımcının hisse senetlerinden çıktığını gören hisse senetlerindeki son geniş satış eğilimini takip etti.

Çoklu Kripto Ürünleri HavenB’yi Sağlar

Piyasada dolaşan çok fazla kötü haberle, kurumsal yatırımcılar doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmanın yanı sıra başka yerlere de sığındılar. İniş yaptıkları şey, geçen haftanın kazananları olarak ortaya çıkan çoklu kripto yatırım ürünleri oldu.

Bu çoklu kripto yatırım ürünleri, yalnızca geçen hafta için toplam 9,7 milyon dolarlık giriş gördü. Bu, çoklu kripto yatırım ürünleri için yönetim altındaki toplam varlıkları 185 milyon dolara getirirken, toplam girişler yıllık bazda %5,3’ü oluşturuyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Yerleşmek İçin Mücadele Ettiğinden Uzun Tasfiyeler Piyasayı Sallamaya Devam Ediyor

Diğer muadillerine kıyasla en iyi performans gösterenlerden biri olmaya devam ediyor. Diğerleri 2022’de şimdiye kadar sayısız hafta çıkışlar görmüş olsa da, çoklu kripto yatırım ürünlerinin çıkış kaydettiği sadece iki hafta oldu, bu da piyasa belirsizliği zamanlarında kurumsal yatırımcılar için daha güvenli bir bahis haline geldi.

Bununla birlikte, yıldan bugüne ve aydan bugüne net akışlar, bitcoin için pozitif olmaya devam ediyor. Şu anda sırasıyla 307 milyon dolar ve 187 milyon dolar. Her ne kadar 1,1 milyon dolar kısa bitcoin çıkışlarının bir sonucu olarak piyasadan ayrılmıştı.

Featured image from Moneycentral, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *