«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Küçük Kaplı Kripto Varlıkları Bir İşaret Riski Geri Dönüyor İştahı Geri Dönüyor mu?

Küçük Kaplı Kripto Varlıkları Bir İşaret Riski Geri Dönüyor İştahı Geri Dönüyor mu?

Kucuk-Kapli-Kripto-Varliklari-Bir-Isaret-Riski-Geri-Donuyor-Istahi.png

Kripto piyasasında hafif bir toparlanma görüldü, ancak performanslar alt üst oldu. Satışların genellikle oynama biçiminin aksine, varlık Küçük Sermaye endeksinden düşük performans gösterdiğinden Bitcoin hakimiyeti önemli ölçüde düştü.

Geçen Kasım’ın 3 trilyon dolarlık piyasa değerinden, kripto piyasası şimdi yaklaşık 800 milyar dolara düştü:

kripto
Kripto toplam piyasa değeri günlük grafikte 879.871 milyar dolara düştü | Kaynak: TradingView.com

Daha Küçük Altcoinler Güçlü Bir Geri Dönüş Yapıyor

Geçen hafta kripto piyasası dibi gördü, ardından şimdi bazıları hafif iyileşme. göre Arcane Research’ün en son haftalık raporudaha küçük altcoinler de Small Cap endeksinin %27 düşmesiyle kırmızı rakamlar görüyor, ancak genel olarak en iyi performans gösteren kişi.

Buna karşılık, Bitcoin %35 düştü. Haziran ayındaki bu küçük rahatlama penceresinden mavi çipli madeni paranın diğer tüm endekslerin altında performans gösterdiğini gördük.

kripto
Bitcoin, Haziran ayında tüm kripto endekslerinin altında performans gösteriyor | Kaynak: Gizemli Araştırma

Sonuç olarak, BTC’nin piyasadaki hakimiyeti bu hafta %-1,51 düşerek %43,5’e düşerken, Ether -0,31 düştü. İkincisi, Mayıs ayından beri %19,5’ten %15’e düşüyor.

kripto
Altcoinler liderliği alırken Bitcoin hakimiyeti büyük bir düşüş görüyor | Kaynak: Gizemli Araştırma

Bu Kripto Kışı Daha Soğuk Yapan Nedir?

Rapor, bu kripto çöküşünün birincil sürücüsünün hedge fonu Three Arrow Capital (3AC) çöküşü olduğunu belirtiyor. Luna Foundation Guard’ın token satışına 200 milyon doların üzerinde yatırım yapan 3AC’nin likiditesi sona erdi ve marj çağrısı zaten baskı altında olan piyasa için bardağı taşıran son damla oldu.

İlgili Okuma | CryptoWinter Ne Kadar Sürecek? Cardano Kurucusu Cevaplar Sağlıyor

Göre Wall Street Dergisi, kripto hedge fonu, yatırımcıları ve borç verenleri için bir çözüm bulmaya yardımcı olmak için yasal ve finansal danışmanlar tuttu. Firma, “varlık satışları ve başka bir firma tarafından kurtarma dahil” bir çıkış yolu arıyor. Çöküşü takip eden kripto borsalarının tasfiye ve kayıpların azaltılması dalgasını görünce, prognostik şu anda çok olumlu değil.

3AC’nin kurucu ortağı Kyle Davies bir röportajda, “İlk etkilenen biz olmadık… Bunların hepsi diğer birçok firmayı etkileyen aynı bulaşmanın parçası oldu” dedi.

Arcane Research, “İflas dönemlerinde, alacaklılar önce en likit varlıkları çözerler, bu da muhtemelen BTC ve ETH’nin geçen haftaki göreli düşük performansının temel nedenidir.”

Raporda, “likit olmayan altcoinlerin, özellikle baskı zamanlarında, boyutunda satmanın daha zor olduğunu ve bu da, daha küçük madeni paraların neden geçen hafta daha az aşırı satış baskısı yaşadığını açıkladığını” ekliyor.

Bu arada, Microstrategy CEO’su Michael Saylor tarif Bu kış etrafındaki olaylar, kripto alanındaki düzenleme eksikliğinin sonuçlarının, yıkama ticareti ve çapraz teminatlı altcoinlerin Bitcoin üzerinde baskı oluşturmasını mümkün kıldığı bir “korkunç geçit töreni” olarak nitelendirdi.

“Sahip olduğunuz, tam ve adil bir açıklama yapılmadan 400 milyar dolarlık opak, kayıt dışı menkul kıymet ticareti bulutudur ve hepsi Bitcoin ile çapraz teminatlandırılmıştır.”

Saylor, son çöküşlere tepki göstererek ve düzenleyicilerin gelecekteki eylemlerinin BTC’nin şu anda olduğu volatilite seviyesini önleyebileceğini öne sürerek, “Genel halk, gelecek Perşembe orada olabilecek veya olmayabilecek vahşi bankacılardan kayıt dışı menkul kıymetler satın almamalı” dedi. deneyimliyor.

İlgili Okuma | Kripto Yatırımcıları Stabilcoinlerde, Bitcoin ve Hendek Altcoins’te Toplu Olarak Güvenlik Buluyor

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *