«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kritik Açıklama: Sabit Coin Düzenlemesi Yolda!

Kritik Açıklama: Sabit Coin Düzenlemesi Yolda!

ust-coin-nedir-terrausd-ust-nedir-ne-ise-yarar-3mwyHBHr

TerraUSD (UST) fiyatının 1 dolar seviyesinin altına sert bir düşüş yaşamasıyla sabit coinler yeniden gündeme geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi Hester Peirce tarafından konu ile ilgili kritik bir açıklama yapıldı. Sabit coin düzenlemesine ilişkin yeni adımlar atılabileceğine dikkat çeken Peirce, özellikle son günlerde sabit coinlerin sık sık gündeme geldiğini hatırlattı.

Peirce, kripto para işlemleri gerçekleştiren birçok kişinin sabit coinleri kullandığını vurgulayarak, yaşananların ardından düzenleme çağrısının akıllara geldiğini belirtti. Şu anki problemlerin iyice artması halinde regülasyonun gerekli olabileceğini aktaran Peirce, bunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gerçekleştirilmesini önerenlerin bulunduğunu söyledi.

Peirce, bunu bankacılık regülatörlerinin yapabileceğini söyleyenlerin bulunduğunu da aktarırken, sonuç olarak sabit coin meselesinin yönetimin masasında olduğunu dile getirdi.

Kritik Açıklama: Sabit Coin Düzenlemesi Yolda!

Peirce: Risklerden Korurken Yeniliği Desteklemesi Gerekiyor!

Peirce, bir kavramın birden fazla varlık türünü temsil edebileceğini vurguladı. Sabit coinlerin birbirinden çok farklı olabileceğini aktaran Peirce, bu yüzden regülasyonun çok zor olduğunu söyledi. Peirce, regülasyonun hem mevcut sabit coin projelerini hem de ilerleyen süreçte hayata geçirilebilecek bir teknolojiyi barındırması gerektiğini dile getirdi.

Belirli bir teknolojiye adapte edilmiş ilkelerinden muafiyetler sunmalarına imkân tanıyan regülatif araçlardan yararlanmaları gerektiğini aktaran Peirce, regülasyonun sabit coinleri risklerden koruması gerektiğini ve bununla birlikte yeniliği de desteklemesi gerektiğini ifade etti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, TerraUSD (UST) fiyatında yaşanan düşüş nedeniyle regülasyon konusunda görüş birliği sağlandığını ifade etmişti. Varlık sınıfının regülasyonla birlikte 10 trilyon dolara taşınabileceğini belirten Saylor, regülasyonun Bitcoin ile birlikte sabit coinlere yönelik kurumsal sermaye getirebileceğini kaydetmişti. Saylor, her şeyin kesinlik kazanması halinde engellerin ortadan kaybolacağını dile getirmişti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *