«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Kripto Yatırımcıları Piyasadan Çıkmak İçin Yaygara Çekerken Borsa Girişleri Hızlanıyor

Kripto Yatırımcıları Piyasadan Çıkmak İçin Yaygara Çekerken Borsa Girişleri Hızlanıyor

Kripto pazarının düşüşüyle ​​birlikte, uzayda büyük ölçüde değişen bir dizi şey oldu. Çoğunlukla, yatırımcılar, çöküş fonlarının daha fazlasını almadan önce piyasadan çıkmak için acele ediyor. Bunun yol açtığı şey, borsalara akan kripto para birimlerinin sayısında önemli bir artış oldu. En önemlisi, günlük döviz girişleri milyarlarca dolara ulaşan Bitcoin ve Ethereum olmuştur.

Borsalarda Milyarlarca Kripto

Son 24 saate ait veriler, merkezi borsalara aktarılan fon miktarının geçen haftaya göre arttığını gösteriyor. Genellikle kaydedilen 1 milyar doların altındaki rakamlar yerine, hacim önemli ölçüde arttı.

cam düğüm raporlar Son 24 saat içinde 3 milyar dolardan fazla Bitcoin borsalara taşınmış. Toplamda, 3,3 milyar dolarlık çıkışla borsalara aktığı kaydedilen 3,2 milyar dolarlık BTC vardı ve -103,5 milyon dolarlık negatif net akışa yol açtı.

İlgili Okuma | Kripto Kan Banyosu Devam Ederken 253.000’den Fazla Tüccar Tasfiye Edildi

Aynı şey, 2.1 milyar doların aktığını ve 1.5 milyar doların dışarı aktığını gören Ethereum için de geçerliydi. Ethereum için 532.4 milyon dolarlık pozitif net akış, son birkaç ayda dijital varlık için kaydedilen çıkış eğilimi ile uyumludur.

İlginç bir şekilde, yüksek olmasına rağmen, son 24 saatteki rakamlar Pazar günü kaydedilenlerin neredeyse %50 altında. Bu, piyasa çöküşünün çoğunluğunun Pazar gününün geç saatlerinde meydana geldiği ve dolayısıyla yatırımcıların fonlarını hareket ettirmek istemesine neden olduğu düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir durumdur.

TradingView.com'dan kripto para birimleri toplam piyasa değeri tablosu

Total market cap below $1 trillion | Source: Crypto Total Market Cap on TradingView.com

Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, Pazar günü merkezi borsalara 6,5 ​​milyar dolar değerinde bitcoin akışı görülürken, Ethereum’un sayıları aynı dönemde 3,7 milyar dolara kadar çıktı.

Tether Çıkışları Birikme Yok Diyor

Tether, stabil coinlerin en büyüğüdür ve piyasada bulunan en geniş kripto ticaret çifti yelpazesine sahiptir. Giriş ve çıkış eğilimi, genellikle kripto yatırımcılarının madeni para satın almak isteyip istemediğini veya aslında madeni paralarını terk edip etmediğini bilmeye yardımcı oldu.

İlgili Okuma | Bitcoin 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü, Piyasa En Kötüsünü Gördü mü?

Son iki gündeki Tether giriş ve çıkışları, yatırımcıların birikim yapmaya çalışmak yerine bu stabilcoinlerin sağladığı güvenliğe yöneldiğini gösteriyor. Pazar günü, USDT girişleri çıkışların biraz üzerindeydi, bu da kripto piyasası için iyi bir haber anlamına gelmiyor. Bu eğilim, son 24 saatte artık çıkışlarla eşleşen girişleri gördüğü için devam etti.

Bunun gösterdiği şey, yatırımcıların bitcoin veya Ethereum satın almadıklarıdır. Bunun yerine, mevcut piyasanın aşırı oynaklığından kaçmak için kripto para birimlerini sabit paralara dönüştürüyorlar.

Featured image from Forbes India, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *