«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayının ikincisi için hazırlıklar başladı

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayının ikincisi için hazırlıklar başladı

2271922_360x203

İlki Ankara’da yapılan ve kripto para sektöründen önemli katılımcıların yer aldığı Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı’nın ikincisinin hazırlıkları başladı. İlerleyen zamanda yapılacak geniş kapsamlı çalıştay öncesi, ön hazırlık toplantısı için başvuru çağrısında bulunuldu.

Çalıştayın ön hazırlık toplantısı, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi iş birliği ve ev sahipliğinde düzenlenecek. Katılmak isteyenlerin internet sitesi üzerinde bulunan form aracılığıyla başvuru yapmaları gerekiyor. Ön hazırlık toplantısında uzman kişiler, kripto varlık yasasına dair görüş ve önerilerini paylaşacaklar.

Çalıştay, Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu tarafından düzenlenecek. Platform, ilk çalıştayın ardından 56 sayfalık bir rapor hazırlamış ve düzenlemeye dair çalıştaydan çıkan sonuçları paylaşmıştı.

Kripto para piyasasının düzenlenmesi, bir süredir Türkiye’nin gündeminde. Yasa tasarısının girilen seçim atmosferinde TBMM’ye ne zaman gönderileceği merak konusu. Şu anda tatilde olan Meclis, yeni yasama dönemine 1 Ekim’de start verecek.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *