«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Uzmanı, Dogecoin’in Bu Seviyelere Kadar Yükselebileceğini Söyledi!

Kripto Uzmanı, Dogecoin’in Bu Seviyelere Kadar Yükselebileceğini Söyledi!

0ee9d7d59d424a7c8bd7d70c86070beb (1)

Şaka kripto parası olarak bilinen Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz hafta daha geniş kripto para piyasasıyla paralel olarak fiyat artışı yaşadı.

Önde gelen kripto ticareti uzmanı Ali Martinez, on-chain verilere göre orijinal meme coin’in fazla çaba harcamadan 0.21 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Öte yandan Martinez, şu anda zararda olabilecek sahiplerin sayısı nedeniyle kripto paranın söz konusu seviye çevresinde bir miktar direnç görebileceğini belirtti.

“On-chain veriler, Dogecoin’in tereddüt etmeden 0.21 dolara doğru ilerlemekte özgür olabileceğini gösteriyor. Ancak bu fiyat noktası civarında, 48 milyardan fazla DOGE’yi tutan 631.000’den fazla adres zararda olduğu için DOGE sert bir dirençle karşılaşabilir.”

Yukarıda gördüğümüz ve Ali Martinez’in de analizinde faydalandığı gösterge IntoTheBlock tarafından geliştirilen In / Out of the Money Around Price (IOMAP) göstergesidir. Söz konusu gösterge kesin direnç veya destek noktalarını belirlemek için kullanılamasa da, fonların belirli bir fiyat etrafındaki konsantrasyonu hakkında bilgi verebilir. Bu indikatörde kripto paraların satın alındığı ortalama fiyat, yani maliyet belirlenir ve mevcut fiyat ile karşılaştırılır. Mevcut Fiyat, ortalama maliyet’ten büyük ise bu adres “In”, yani “kârda”dır. Mevcut fiyat, ortalama maliyet’ten küçük ise adres “Out”, yani “zararda”dır.

Martinez’in analizinde ise kayda değer olan, toplam 48 milyar DOGE’yi temsil eden 631.000’den fazla adresin şu anda kırmızı renkte yani zararda olmasıdır. Bu yatırımcılar kâr alma ya da en azından maliyetine satış yapma kararı alacak olursa, o anda varlık etrafındaki piyasa momentumuna bağlı olarak bir satışla karşılaşabiliriz.

DOGE Fiyatında Son Durum

Şu anda, CoinMarketCap verilerine göre DOGE, gün içinde %1.70 ve geçen haftaya kıyasla %7.07 artışla 0.1438 dolardan işlem görüyor. Dogecoin’in toplam piyasa değeri, yayınlandığı tarihte 19.081 milyar dolardır.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *