«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Kripto Topluluğu, Haziran Sonuna Kadar Ethereum İçin Yaklaşık %80 Artış Görüyor

Kripto Topluluğu, Haziran Sonuna Kadar Ethereum İçin Yaklaşık %80 Artış Görüyor

Kripto çöküşü sinir bozucu olabilir, ancak kripto topluluğu, 30 Haziran 2002’ye kadar Ethereum (ETH) fiyatı için yükseliş pozisyonunu sürdürüyor. Ay sonunda %78 oranında artacağını tahmin ediyorlar.

CoinMarketCap topluluğu, ETH’nin ay sonunda 3.140 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. Bu son proje 15.362’den fazla oy ve %65’e ulaşan bir doğruluk rekoru elde etti.

Bu nedenle, 1.758 $ olan ETH’nin mevcut değerini kripto topluluğunun öngörülen değeriyle karşılaştırdığınızda, 1.382 $ veya% 78.59’a eşdeğer bir artış belirgindir.

Önerilen Okuma | Bitcoin 3 Ay İçinde Haftalık İlk Yeşil Mumu Kaydediyor – Bir Boğa Koşusunun Başlangıcı mı?

Öte yandan, 8.442’den fazla kripto topluluğu üyesinin ETH için daha düşük bir hedefi vardı ve 30 Haziran’a kadar 2,982 dolarda seyreden bir ticaret değeri, mevcut fiyatına kıyasla 1,224,6 dolar veya kabaca %69,66’lık bir artış öngördü.

PoW’dan PoS’a ETH Geçişi

Ethereum, yatırımcı ilgisi ve ticaret değeri açısından ivme kazanıyor. Ethereum’un iş kanıtı mekanizmasından hisse kanıtı mekanizmasına geçişi söz konusu olabilir. ETH için haritalanan geçiş, hızını, ölçeklenebilirliğini, performansını ve verimliliğini artıracaktır.

Proof-of-stake mekanizması ile her bir işlemin onaylanmasından pay sahipleri sorumludur. Staking, doğrulama yazılımını etkinleştirecek olan 32 ETH’lik bir depozito ile eşdeğer olacaktır.

PoS’a geçişle birlikte kullanıcılar, yüksek gaz ücretleriyle PoW mekanizmasının bir zayıflığı olan gaz ücretlerinden tasarruf ediyor. Ayrıca, karbon ayak izini de azaltıyor.

Öte yandan, diğer NFT’lerin daha düşük ücretlerle diğer blok zincirlerine geçmesi nedeniyle ETH blok zinciri hakimiyeti zayıflıyor. Ancak Solana’nın bu çeyrekte güçlenmesine rağmen, ETH’nin bu yazı itibariyle besin zincirinin tepesinde olduğunu belirtmek önemlidir.

ETH total market cap at $211 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Bitcoin, ETH’yi %5 Çekiyor

ETH 2022’de depresif bir durumdayken, çekiş kazanıyor ve 1.8 bin doları aştı ve ardından 2 bin dolara çıkıyor. Bununla birlikte, en iyi kripto para birimi de %5’lik bir artış eğilimine sahip olduğundan, artış ETH’nin Bitcoin’e bağımlılığı ile ilgili olabilir.

Farklı kripto platformlarındaki ETH bakiyeleri de Mayıs ayından bu yana 550.459 ETH veya kripto borsalarına toplam giriş değerinde yaklaşık 950 milyon dolar arttı.

ETH’nin düzeltmesi, oyundaki bu faktörlerin sonucu olabilir. Ancak, her zaman uzun oyuna odaklanmak kritik bir görevdir.

Önerilen Okuma | Ethereum 1800 Doları Kaybediyor – Ayı Piyasası ETH’yi Daha Derine Çekecek mi?

Featured image from TIME, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *