«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto piyasasındaki çöküş devam ediyor: Bir stabil coin daha sabitliğini kaybetti

Kripto piyasasındaki çöküş devam ediyor: Bir stabil coin daha sabitliğini kaybetti

13062.PNG

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası 2020 yılından beri görmediği dipleri test ediyor. Kripto piyasasındaki bu kan banyosunun ortasında, yatırımcılar, ağır satış baskısı altında 1 dolarlık sabitliğini kaybeden USDD ve USDN stabil coin’leri ile ilgili sorunlar yaşıyor.

Stabil coin’ler sabitini kaybediyor!

TRX ve BTC destekli stabil coin USDD, yatırımcıların fonlarını türevler gibi farklı varlık sınıflarına kaydırmasıyla birlikte %1 düşüş yaşadı.

USDD Chart

Daha önce, beklenmedik enflasyon verilerinin ardından Paxos Global tarafından geliştirilen kripto, altına yönelik artan talebi karşılamıştı. Ancak artan enflasyonla birlikte, finansal kurumların daha ciddi adımlar atması ve riskli varlıkların çekiciliğini aşağı çekmesi gerekecek.

Stabil coinlere gelince, USDD’nin sabitliğini kaybetmesinin ardından açıklama yapan Trondaoreserve, zaten harekete geçtiklerini belirtti. USDD sabitliğini korumak için 700 milyon dolarlık USDC aldığını duyurdu. Ayrıca kurum, teminatlandırma oranın %300’e ulaştığını açıkladı. Tron kurucusu Justin Sun yaptığı açılamada, sabit para birimini savunmak için 2 milyar dolarlık harcama yapacağını belirtti. Ayrıca Neutrion, stabil coin’in değerini artırmak için teminatlarının bir kısmını piyasaya aktarmaya hazırlanıyor.

Kripto piyasası kan gölü

Dijital varlık piyasasının istikrarı ile ilgili sorunlar, yukarıda bahsedilen enflasyon raporuyla başladı ve yatırımcıların neredeyse tüm beklentileri boşa çıktı.

Beklenmeyen makroekonomik verilerin gelmesinden hemen sonra, stETH/ETH çiftinin sabitlenmesi de tehlikede olduğundan, Ethereum kendi sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Tüm bunlara ek olarak, ETH için 1.150 dolarlık fiyatın altına düşüş, borç verme piyasasında büyük bir tasfiye zincirine neden olacaktır.

Yazım sırasında, Bitcoin 23.628 dolardan işlem görüyor ve herhangi bir geri dönüş belirtisi göstermiyor. Ethereum’a gelince, ikinci en büyük kripto varlığı 1.200 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *