«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Piyasası, Tersine Dönme Başlarken Bir Günde 50 Milyar Doları Tıraş Etti

Kripto Piyasası, Tersine Dönme Başlarken Bir Günde 50 Milyar Doları Tıraş Etti

Kripto piyasası, piyasa toparlanma çizgisini kaybettiği için bir günlük dönemde 50 milyar dolardan fazla kayıp gördü. Bu, kısa sürede kaydedilen büyük toparlanmalar nedeniyle piyasa için bekleniyordu. Bu, kripto toplam pazarını önemli bir seviyeye indirdi.

Kripto Piyasası 1 Trilyon Doların Altına Düştü

Bitcoin ve Ethereum’un geçen haftaki dikkate değer toparlanmaları, piyasanın tamamını yukarı doğru itmeye yetmişti. Sonuç olarak, kripto piyasası bu süre zarfında hızla 100 milyar dolardan fazla ekledi. Toplam piyasa sınırını bir kez daha 1 trilyon doların üzerine çıkarmıştı, kripto yatırımcıları arasında çok fazla sevinç vardı.

İlgili Okuma | Ethereum Haftalık Değişim Net Akış Noktaları Artan Birikim Trendine Yönelik

Ancak, kazaların bu kadar hızlı olduğu göz önüne alındığında, bu iyileşmenin yalnızca kısa ömürlü olduğu kanıtlanacaktı. Bir gün içinde, kripto piyasası düşüşlerin ardından 50 milyar dolardan fazla kaybetti ve şimdi 1 trilyon dolarlık piyasa değeri üzerindeki kontrolünü kaybetti.

Şu anda, toplam kripto piyasası değeri, geçen hafta oturduğu yerden 100 milyar dolardan fazla bir kayıpla 944 milyar dolarda oturuyor. Son birkaç gündeki kayıp paterni, şimdi önemli bir destek seviyesini test eden ve çoğunlukla tutunamayan alanda kripto para birimleri görüyor.

TradingView.com'dan kripto toplam piyasa değeri tablosu

Bitcoin o zamandan beri 22.000$’da dengesini kaybetti ve şu anda 21.000$’ın altında işlem görüyor, Ethereum ise 1.400$ bölgesine geriledi. Bu, piyasa kapaklarını sırasıyla 402 milyar dolar ve 171 milyar dolara indirdi.

Piyasa Duyarlılığı Bir Dalış Yapıyor

Kripto piyasası toparlandıkça, piyasa hissiyatı hızla yükseldi. Yatırımcı duyarlılığı, iki aydır ilk kez, korku içinde oturmayı aşırı korku bölgesinden başarıyla çıkardı. İyileşmenin devam etmesiyle birlikte, duyarlılık puanı geçen hafta iki ayın en yüksek seviyesi olan 30’u kapatmak için yükseldi.

İlgili Okuma | Bitcoin 22.000 Doların Altına Düşerken 57.000’den Fazla Tüccar Tasfiye Edildi

Duyarlılık, fiyatların düşmeye başladığı Pazartesi gününe kadar son birkaç gündür sürekli olarak yükseliyordu. Duygudaki düşüş gördü Korku ve Açgözlülük Endeksi son gün için 26 puan döndürerek, yatırımcıların bir kez daha piyasaya karşı temkinli olmaya başladığını gösteriyor.

Düşüş eğilimi henüz tam olarak oluşmamış olsa da, bu süre zarfında yavaş yavaş norm haline geliyor. Tarihsel eğilimleri takip ederek, piyasanın daha düşük tepeler ve daha düşük dipler oluşturduğunu görecek olan toparlanmalar ve geri çekilmeler olacaktır.

Featured image from CNBC, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *