«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Kripto Piyasası Kara Perşembe’den Daha Fazla Satıldı

Kripto Piyasası Kara Perşembe’den Daha Fazla Satıldı

Kripto-Piyasasi-Kara-Persembeden-Daha-Fazla-Satildi.png

Geçen hafta Bitcoin desteğin altına düştüğünde, sabit paralar dolardan çıkarıldığında ve LUNA sıfıra düştüğünde kripto piyasasını panik vurdu. Kanlı sonuç, kripto para birimlerini Kara Perşembe COVID çöküşünden çok daha fazla satılmış durumda bıraktı.

İşte kriptodaki tarihsel olarak aşırı satım koşullarına daha yakından bir bakış.

Toplam Kripto Piyasası Kara Perşembe’den Daha Fazla Aşırı Satıldı

Bitcoin’de kan gölüydü, altcoinlerde kıyamet. Yüce doların fiyatına sabitlenmiş stabilcoinler bile tamamen sarsıldı. Algoritmik bir aktör veya aktör grubu, UST stabilcoinin dolar kuruna stratejik olarak saldırdı ve BTC’yi içeren rezerv varlıklarının algoritmik olarak yönlendirilen tasfiyesinin domino etkisine neden oldu.

İlgili Okuma | Bu Genişleyen Üçgen Modeli Bitcoin Boğaları İçin Son Umut Olabilir

Bitcoin destekten düştü ve birçok altcoin toplamda %80 ila %90 veya daha fazla bir düşüşe ulaştı. UST’ye bağlı bir varlık olan LUNA, tamamen sıfıra düştü. Toplam kripto piyasası değerinden milyarlar silindi. Kriptonun geleceği hakkında şüphe duyacak bir zaman olsaydı, şimdi olabilirdi. Bununla birlikte, piyasa gazileri, işler şüpheli hale geldiğinde uzaklaştırmanızı önerir.

TOTAL_2022-05-18_05-42-23

The weekly RSI is more oversold than on Black Thursday | Source: CRYPTOCAP-TOTAL on TradingView.com

“Şüpheye düştüğünüzde, uzaklaştırın” bu durumda geçerlidir. Son kripto satışını Kara Perşembe ile karşılaştırırken, haftalık RSI daha da aşırı aşırı satım seviyelerine ulaştı. Bu arada, Kara Perşembe mumu %50 düşüş kaydetti ve aksine en son düzeltme ancak %30 üretti.

Tanım olarak, gizli bir yükseliş sapması bir varlığın fiyatı daha yüksek bir dip belirlediğinde, ancak gösterge daha düşük bir dip belirlediğinde ortaya çıkar. Bu genellikle ileride devam edeceğini gösterir.

TOTAL_2022-05-18_05-44-47

Elliott Wave Theory suggest the cycle isn't complete  | Source: CRYPTOCAP-TOTAL on TradingView.com

Başka Bir %45 Çöküşü Hala Önümüzde Olabilir mi?

Elliott Dalga Teorisi, devamın nasıl görünebileceğine dair ipuçları sağlayabilir. Toplam kripto piyasa değeri, aynı zamanda, altına dokunduğu paralel bir kanal içinde işlem görüyor. Kanalın üst sınırı kabaca 10 trilyon ABD dolarıdır.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Piyasası Karşılaştırması, Boğa Sezonunun Neredeyse Zamanının Geldiğini Söyledi

Bu gerçek şu anda boğaların ihtiyaç duyduğu umut olsa da, son gülen yine ayılar olabilir. Haftalık RSI, TradingView’de ayı piyasasının dip seviyesinden bu yana en düşük ve tarihinin en düşük dördüncü seviyesine ulaştı.

TOTAL_2022-05-18_05-47-16

Only three other times has the total crypto market cap been more oversold  | Source: CRYPTOCAP-TOTAL on TradingView.com

Haftalık RSI’da önceki üç düşük seviyeden ikisi ayı piyasası dipleriydi. Bununla birlikte, kalan düşük seviyeyi, son dibe doğru bir başka %45’lik düşüş izledi. Buradan %45’lik bir başka düşüş, toplam kripto piyasası sınırını yaklaşık 600 milyar dolara veya Ocak 2018 döngüsü zirvesinin altına alacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, risk hala son derece yüksektir, ancak aşırı satım koşulları arttıkça ödül potansiyeli de artar. Uygun davran.

Takip etmek Twitter’da @TonySpilotroBTC veya katıl TonyTradesBTC Telgrafı özel günlük piyasa bilgileri ve teknik analiz eğitimi için. Lütfen dikkat: İçerik eğiticidir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Featured image from iStockPhoto, Charts from TradingView.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *