«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Kripto Piyasası FED Toplantısı Öncesinde Panik İçinde, Rahatlama Görecek mi?

Kripto Piyasası FED Toplantısı Öncesinde Panik İçinde, Rahatlama Görecek mi?

Kripto-Piyasasi-FED-Toplantisi-Oncesinde-Panik-Icinde-Rahatlama-Gorecek-mi.png

Kripto piyasası, bugünkü işlem seansı sırasında daha fazla oynaklıkla karşı karşıya kalabilir. ABD Federal Rezervi, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına ev sahipliği yapacak ve muhtemelen enflasyonla mücadele için sert bir yaklaşım ilan edecek.

İlgili Okuma | Bitcoin Madencilerinin Borsa Akışı Kan Banyosu Ortasında Yedi Ayın En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Enflasyon ölçümleri ABD doları karşısında 40 yılın en yüksek seviyesinde. Bu nedenle yatırımcılar, finansal kurumun kripto piyasasını ve risk altındaki varlıkları etkileyen enflasyonu düşürmeye çalışmak için şahin bir para politikası açıklamasını bekliyor.

Yazma sırasında, Bitcoin 20.000 doların üzerinde zorlukla asılı kaldı ve geçen hafta %33’lük bir kayıp kaydetti. Ethereum, kırmızıda işlem gören daha küçük kripto para birimleri ile aynı dönemde %40’lık bir kayıp kaydetti.

Bitcoin BTC BTCUSD FOMC
4 saatlik grafikte BTC aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Ticaret masası QCP Capital kısa süre önce kripto pazarındaki panik seviyelerini vurgulayan bir piyasa güncellemesi yayınladı. Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri aşağı yönlü eğilim gösterirken, büyük kripto şirketleri finansal yükümlülüklerini yerine getiremedi.

Son zamanlardaki eşitsizlikler, daha fazla kayıp görmek için yumuşak bir pazar için zemin hazırlayan Terra ekosisteminde feci bir çöküşü takip etti. Şimdi, borç verme ve ödünç alma platformu Celsius, tüm para çekme işlemlerini durdurdu ve Coinbase ve BlockFi, personelinin %18’ini işten çıkardı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, çalışanlarına yazdığı bir mektupta, yakın bir ekonomik durgunluktan bahsetti. Bu olaylar kripto piyasası satışlarına katkıda bulundu. QCP Capital dedi ki:

Bunlar, birkaç saat içinde FOMC’ye girerken piyasadaki artan paniği yansıtan, yıl için rekor seviyeler. Piyasalar, FOMC faiz artırımı beklentilerini 50 baz puandan 75 baz puana revize etti. Piyasalar, Fed’in durgunluk endişeleri yerine enflasyona öncelik vermiş olabileceğinden haklı olarak endişe duyuyor.

Diğer bir deyişle, FED, geleneksel piyasada daha fazla kan dökülmesine rağmen enflasyonu durdurmayı seçebilir.

Kripto Piyasası Daha Fazla Şiddet Görecek mi?

Ancak QCP Capital, kısa vadede bir miktar rahatlama olasılığı olduğuna inanıyor. Yukarı yönlü bu hareket, son aşağı yönlü hareket sırasında tasfiye edilen yüksek kaldıraç pozisyonları ile desteklenebilir.

Buna ek olarak, Bitcoin, genellikle büyük bir destek alanı olarak faaliyet gösteren önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu, satış baskısı azaldıkça boğalara daha fazla nefes alma odası sağlayabilir. QCP Capital ekledi:

Piyasa şu anda maksimum düşüşte görünüyor ve Fed’den gelen herhangi bir güvercin işareti kısa bir sıkışmayı tetikleyebilir. Herkes olumsuz manşetlere odaklanırken, keskin bir yükseliş piyasayı şaşırtabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Crash, Tepelere Koşan Kurumsal Yatırımcıları Gönderdi

FED toplantısı bir saatten kısa bir süre içinde gerçekleşecek ve Bitcoin ile kripto pazarını 2020 öncesi aralığına geri itebilir. Bu, BTC’nin fiyat ticaretini 10.000 dolar seviyelerinde görebilir, ancak şu an itibariyle 20.000 dolar tutuyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *