«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Kripto para borsaları, Mart ayında trafiği artırdı: Yatırımcılar düzelen piyasaya giriş yaptı

Kripto para borsaları, Mart ayında trafiği artırdı: Yatırımcılar düzelen piyasaya giriş yaptı

resized_848d6-26602c9341685.jpg

Mart ayı itibarıyla kripto piyasası daha fazla toparlandı. Özellikle Mart ayının son günlerine doğru piyasalarda iyimser tablo görüldü. Ocak ve Şubat ayları sancılı geçerken, Mart ve Nisan daha iyi bir düzlemde kaldı. Bu süre zarfında ise kripto para borsalarına giriş arttı.

Yabancı kaynaklı bir haber raporu Mart ayında kripto para borsalarına giren trafiği paylaştı. Yürütülen araştırmaya göre, kripto para borsaları Mart ayında 360 milyon kullanıcıya ulaştı. Borsalar, 1 aylık süre zarfında yatırımcılar tarafından yeniden popülerlik kazandı.

Paylaşılan rakam, Şubat ayında 339,4 milyon seviyesinde kalmıştı.

Kripto para borçlarının yüzü Mart ayında güldü

Kullanıcılar, piyasanın toparlanmasıyla borsaları ziyaret etme konusunda daha istekli oluyor. Ancak kötü piyasa içinde bireyler borsaları ziyaret etmekten kaçınıyor. Bunun en büyük sebebi ise yanlış işlem yapmak olduğu düşünülüyor. 

Mart ayında yapılan ziyaretin ardından aya göre %6,1’lik bir artış gerçekleşmiş oldu. Rakamlar ayrıca hem spot hem de türev alım satım piyasalarını hesaba kattı.

Diğer veriler, 24 saatlik işlem hacminde yaklaşık 10 milyar dolarlık bir borsa olan ByBit’in arka arkaya dördüncü ay için 3. sırada olduğunu gösterdi. Kısa sürede adından söz ettirebilen Bybit, en büyük iki kripto borsasını takip ediyor. Binance ve Coinbase hala sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *