«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Kripto Neden ABD Hisse Senetlerinin Desteğiyle Yaz Rallisini Görebilir?

Kripto Neden ABD Hisse Senetlerinin Desteğiyle Yaz Rallisini Görebilir?

Kripto-Neden-ABD-Hisse-Senetlerinin-Destegiyle-Yaz-Rallisini-Gorebilir.jpg

Kripto piyasası, geçtiğimiz haftalarda büyük kazanımlar elde ederek yeşilde kalmaya devam ediyor. Bitcoin, Ethereum ve diğer ilk 10 altcoin daha önce kaybedilen bölgeleri yeniden kazandıkça piyasadaki genel duygu değişiyor.

İlgili Okuma | Bir Boğa Rallisi Kurmak İçin Bitcoin Neden 25.500 Doları Geçmeli?

Varlıklar üzerindeki riski etkileyen makro ekonomik faktörlerin kısa zaman dilimlerinde azalmasıyla, uzun bir yükseliş momentumu şansı artıyor gibi görünüyor. ABD Federal Rezervi (Fed) medyayla temassız bir döneme başladı ve dolar enflasyonu düşmeye mahkum görünüyor.

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) tarafından ölçülen bu metrik 40 yılın en yüksek seviyesinde ve Bank of America tarafından sağlanan verilere göre Temmuz baskısında bir dalış yapacak. Bankacılık kurumu piyasayı araştırdı ve kararlı yatırımcılar “gerçekten enflasyonun düşmesini bekliyor” önümüzdeki iki yıl boyunca.

Ek olarak, ekonomist Alex Krüger’in de belirttiği gibi, ABD hisse senedi endeksleri “oldukça güçlü” bir teknik ile yukarı yönlü bir trend izliyor. Nasdaq 100 ve S&P 500, önceki yüksek seviyelerin geri kazanıldığını gösteren uzun yükselen üçgenlerden ayrıldı.

Nasdaq 100, Temmuz ayının başından bu yana önemli kazanımlarla şu anda 12,343 seviyesinde işlem görüyor. Krüger, bu Endeksin önemli bir yükseliş eğilimini temsil edecek olan Nisan 2022 seviyelerine dönebileceğine inanıyor. Ekonomist söz konusu Twitter aracılığıyla:

Eylül ayındaki FOMC’ye kadar Fed sürprizlerinin olmaması (Temmuz’un bir olay olmamasını bekliyoruz) ve Avrupa cephesinde önemli bir olumsuz gelişme olmadığını varsayarsak, orada fiyatları alan bir yaz rallisi bana mantıklı geliyor.

Kripto btc btcusdt ethereum ethusdt
Kaynak: Tradingview’de Nasdaq 100 Endeksi Alex Krüger aracılığıyla

Bu üç faktör, Fed’in yokluğu, potansiyel bir enflasyon düşüşü ve ABD hisse senedi rallisi, mevcut makro-ekonomik koşullarda en iyi senaryodur. Kripto piyasası Nasdaq 100 ile yüksek bir korelasyon gösteriyor ve bir yaz rallisinden faydalanabilir.

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri zaten kritik direnç seviyelerinin üzerine çıkıyor. ETH’nin fiyatı geçen hafta %50 kârla piyasa toparlanmasına öncülük ediyor ve BTC’nin fiyatı %23 kârla onu takip ediyor.

Kripto Yaz Rallisinin Önüne Ne Çıkabilir?

Krüger’e göre, ABD hisse senetlerinin bu kazanç sezonunda yeşil kalması gerekiyor. Hisse senedi endeksleri Netflix’ten gelen kazanç raporlarına iyi tepki veriyor, ancak Tesla ve Apple’ın raporları bu dönemi gerçekten kripto piyasası için bir kazanç veya geri çekilme olarak tanımlayabilir.

İlgili Okuma | Solana ve Çığ, Kripto Piyasası Yeni Arka Rüzgarlara Sahipken Kazançlara Hazır

Ethereum Kripto ETHUSDT
4 saatlik grafikte önemli kazançlar sağlayan ETH fiyatı. Kaynak: ETHUSDT İşlem Görünümü

BTC ve ETH’nin fiyatı mevcut yükseliş eğilimini uzatabilirse, bir sonraki büyük engel Fed’den ve Eylül ayındaki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından gelebilir. Krüger ekledi:

Önümüzdeki haftadan sonra ve Eylül ayındaki FOMC’den (22 Eylül) önce, izlenmesi gereken başlıca şeyler TÜFE enflasyon verileri, UMich enflasyon beklentileri ve maaş bordroları olacak ve kilit olay Eylül ayı TÜFE’si (13 Eylül) olacak. Takvimleri bu iki tarihle işaretleyin.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *