«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Kripto Katliamından Hangisi Sağ Kalacak?

Kripto Katliamından Hangisi Sağ Kalacak?

Kripto-Katliamindan-Hangisi-Sag-Kalacak.jpg

Shiba Inu, daha geniş kripto pazarında önceki haftalarda yaşanan kargaşaya rağmen, ayakta kalabileceğini ve olanlardan etkilenmediğini kanıtlıyor.

Önceki oturumda ciddi bir satışın ardından, büyük kripto tokenleri Çarşamba günü toparlandı. Bununla birlikte, artışlar mütevazıydı ve bu da piyasa güveninin durgun olduğunu gösteriyordu.

Yaygın olarak “meme kripto para birimleri” olarak bilinen Dogecoin ve Shiba Inu, son yıllarda en fazla büyümeyi gördüler, ancak bu erime sonucunda önemli kayıplar da yaşadılar.

Terra’nın LUNA’sı ve dolara sabitlenmiş Tether dışında, diğer büyük kripto tokenleri yükselişler gördü. Shiba Inu yaklaşık %10 arttı, onu %5 yükselen Avalanche, Solana izledi. BNB ve XRP, her ikisi de %3 yükseldi.

Önerilen Okuma | Shiba Inu: En Zengin Ethereum Balinaları Arasında En Büyük Dolar Holding

Kripto para piyasası, önde gelen madeni paraların çoğunun değerinin %10 veya daha fazlasını kaybettiği önceki günün ani düşüşün ardından Çarşamba günü yaşam belirtileri gösterdi.

Shiba Inu is weathering the storm better than its rivals (The Goa Spotlight)

Shiba Inu Dogecoin’den Daha İyi Performans Gösterdi

Genel olarak, piyasa bugün birkaç yüzde puanı yükseldi ve konu jeton ve jetonlara gelince, Shiba Inu ana rakibi Dogecoin’den daha iyi performans gösteriyor.

2022’nin ilk üç ayında, tokeni ciddi şekilde yaralayan ve muhtemelen neslinin tükenmesinin eşiğinde bırakan %70’lik bir çöküşe rağmen, geri çekilmeyi ve hayatta kalma modunda kalmayı başardı.

CoinMarketCap verilerine göre SHIB, bu yazının yazıldığı son 24 saatte yaklaşık %5 arttı ve şu anda 0.00001615 dolardan işlem görüyor. Öte yandan Dogecoin (DOGE), şu anda %1’den daha az bir artışla 0.109833 $ seviyesinde işlem görüyor.

Dogecoin’in arkasındaki etkili insanlar göz önüne alındığında, düşüşü piyasadaki diğer kriptolara kıyasla endişe verici değildi.

Daha geniş kripto piyasası ayaklanmasının ardından, Shiba Inu dün yedi ayın en düşük seviyesine ulaşırken, Dogecoin Nisan 2021’den bu yana bir yıldan fazla bir sürenin en düşük noktasına geriledi.

SHIB total market cap at $8.15 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

LUNA Dövülmüş

UST’nin istikrarsızlaştırılması, BTC ve ETH gibi ağır ağırlıkların panik satışına neden olarak genel piyasa oynaklığını artırdı.

Son UST krizi, yatırımcı güvenini yeniden kazanmak için açıkça ele alınması gereken algoritma destekli stabilcoin sisteminde büyük zayıflıkları ortaya çıkardı.

UST’nin muadili LUNA’nın değeri son 24 saatte kabaca yarıya indi. Son zamanlarda hisse başına 32 dolardan işlem görüyordu.

LUNA’nın kurtarılması, bir dizi büyük ölçekli BTC alımı yoluyla oldukça büyük bir Bitcoin rezervi biriktiren ana ağ/Luna Guard Vakfı tarafından yapılan düzeltici eylemlere bağlı olacaktır.

Bitcoin, son birkaç gün içinde değerinin %20’sini kaybetti. (iStock)

… Bitcoin de öyle

Bu arada, önceki hafta boyunca, Bitcoin’in değeri %20’den fazla düştü.

Bu, herhangi bir kripto para birimine yatırım yapan herkesi etkiliyor, bu yüzden birçok insan elindeki varlıkları endişe verici bir oranda elden çıkarıyor.

Bu düşüşün ne zaman duracağı veya durup durmayacağı tam olarak gün ve saat bilinmiyor.

Önerilen Okuma | Piyasalar Paranoya İşaretleri Gösterdikçe Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altına Düştü

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *