«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Heyelan Devam Ederken Çığ %16’dan Fazla Parçalanıyor

Kripto Heyelan Devam Ederken Çığ %16’dan Fazla Parçalanıyor

“Ethereum katili” olarak adlandırılan Avalanche (AVAX), feci kripto piyasası senaryosunun ardından %16’dan fazla düştü. Aynı zamanda Ethereum’a rakip olan diğer kripto tokenleri, son 24 saat içinde büyük çift haneli kayıplar yaşadı.

AVAX, 13 olarak kabul edildiinci 7,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, son birkaç saat içinde TVL’sinin %16’sından fazlasını önemli ölçüde kaybetti ve şu anda 27.94 dolardan işlem görüyor.

AVAX Ayı Yolunda Yürüyor

AVAX, Kasım 2021’de etkileyici bir şekilde 146.22 dolar kaydeden tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla tokeni %80 oranında düşüren düşüş hareketine liderlik ediyor.

Düşüş eğilimi, Avalanche’a karşı korunan farklı DeFi projelerinin yavaş büyümesi tarafından tetikleniyor.

Önerilen Okuma | Ripple (XRP) Son 7 Günde %16 Düşerek 0,45 Dolar Seviyesini Kırmak İçin Mücadele Ediyor

Çığ – Ethereum Rakibi

Ethereum’un çevre dostu, hızlı ve uygun fiyatlı Avalance’ın yaratılmasının önünü açan fiyatlandırmada yavaş ve pahalı olduğu söyleniyor.

Avalance, Kevin Sekniqi, Emin Gün Sirer ve Maofan “Ted” Yin tarafından ortaklaşa kurulan Ava Labs tarafından yaratıldı.

Ethereum katili Avalanche, onay sürelerinde çığır açan hızı ve saniyede 4.500’den fazla işlemi (TPS) işleyebilen Avalanche Consensus Protocol’ü kullanarak ölçekleme yeteneklerini birleştiren bir blok zinciridir.

AVAX total market cap at $8.98 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Avalanche, Eylül 2020’de yayına girdi ve piyasaya sürüldü ve en saygın blok zincir devlerinden biri olarak kabul ediliyor. Avalance’ın şu anda 11 milyar dolarlık bir TVL’si var ve onu Terra ve Binance Smart Chain’in ardından dördüncü en büyük DeFI tabanlı blok zinciri olarak sıralıyor.

Avalanche, Ethereum’dan, SushiSwap, merkezi olmayan değişim protokolü ve borç verme protokolü olan Aave dahil, DeFi ekosisteminde deneyimleyebileceğiniz bazı protokoller türetmiştir.

DeFi Projeleri TVL %8.57 Düştü

Avalanche blok zincirindeki DeFi protokollerinin TVL’si şu anda son 24 saatte %8,57 veya 4,74 milyar dolara düştü. Bu, 2 Aralık 2021’de 13.7 milyar dolara kadar çıkan tüm zamanların en yüksek TVL’sine kıyasla nispeten düşük.

%7,5’te kaydedilen düşüş, AVAX için oldukça önemliydi.

Avalanche’daki en önde gelen merkezi olmayan borsa olarak kabul edilen TraderJoe, kullanıcı tabanı açısından %12.84’e düştü. Likidite de ancak bir ayda 982 milyon dolardan 577 milyon dolara düştü.

Önerilen Okuma | Kripto Analisti 1 Altcoin’in Sert Düşeceğini Tahmin Ediyor – Cardano mu?

Avalanche ağında bulunan toplam aktif cüzdan sayısı dün 2,8 milyonun üzerine çıktı ve bu tüm zamanların en yüksek seviyesi. Bununla birlikte, aktif cüzdanlardaki artışa rağmen, token hala düşüş eğilimindeydi.

Daha da kötüsü, Avalanche toplam işlemleri de geçen hafta 800.000’den sadece 358.474’e düştü.

Rakamlar, özellikle 27 Ocak 2022’de günlük 1,1 milyon olarak kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesiyle karşılaştırırsanız, sefil bir şekilde düştü.

Featured image from Saanich News, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *