«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto Haftaya Pozitif Başlıyor, Bitcoin Boğaları Bir Koparmaya Hazırlanıyor

Kripto Haftaya Pozitif Başlıyor, Bitcoin Boğaları Bir Koparmaya Hazırlanıyor

Kripto-Haftaya-Pozitif-Basliyor-Bitcoin-Bogalari-Bir-Koparmaya-Hazirlaniyor.png

Pazartesi günü, kripto para birimi ve Bitcoin piyasası pozitife döndü ve piyasa değeri %1,5 artarak 1,37 trilyon dolara yükseldi. En büyük kripto para birimi Bitcoin, %1,2 artışla 30.554 dolara ulaştı.

Bitcoin Fiyatı Kazanç Tutuyor

Bitcoin fiyatının yokuş aşağı hareketi giderek daha belirgin hale geliyor. 33.700 dolara doğru bir ralli mümkün.

Yaklaşık iki haftadır Bitcoin fiyatı Korku ve Açgözlülük göstergesi yüksek korku seviyelerinde. Daha fazla yatırımcı mevcut BTC fiyatına yatırım yapmaktan korktuğu için, bu Endeks, akıllı paranın büyük siparişler biriktirmesine izin veren, aksine pozitif bir gösterge olarak kullanılabilir.

6 saatlik grafikte, önceden kafa karıştırıcı bir yatay piyasa olarak kabul edilen şey, şimdi akıllı para katılımını gösteren çok yükseliş modeline giriyor.

Bitcoin fiyatı bir yan üçgen oluşturuyor. Bir Elliott dalgası açısından, uzun yanlamasına hareket, bir dalga B modelini haklı çıkarır. 13 Mayıs’ta 31.200 dolar civarındaki ilk karşı trend rallisinden bu yana, 30.000 dolarlık bölgede orantısız bir zaman harcadı. Teknik veriler devam ederse, önemli düşüş direnci geri gelmeden önce 33.700 $ ve 34.000 $ hedefli başka bir karşı trend kar alma artışı gerçekleşecek.

Bitcoin

A dalgasının altında 28.630 dolarda bir kırılma, yükseliş öncülünü geçersiz kılıyor. Ayılar bu engeli aşmayı başarırsa, bir sonraki hedef mevcut BTC fiyatından %20 düşüşle 23.500 dolar olabilir.

ABD’nin makroekonomik koşulları, 23 Mayıs’ta kripto piyasalarının yükselişine yardımcı oldu. Başkan Joe Biden, piyasa açılmadan önce Çin ile ticaret tarifelerini düşürme niyetlerini açıklayarak yatırımcı güvenini artırdı.

İlgili Okuma | Sekiz Ardışık Kırmızı Kapanış: Bitcoin İyileşmeye mi Gidiyor?

Madencilerin Hisseleri Yukarı ve Aşağı

En son tahminlere göre, Bitcoin’in ağ zorluğunun bu hafta bir sonraki otomatik yeniden ayarlaması sırasında yüzde 3,3 oranında azalması bekleniyor. Düşüş Temmuz 2021’den bu yana en büyük olacak ve Bitcoin’deki düşüşün madencilerin karlarını tehlikeye attığı açık.

Zincir üstü izleme platformu Glassnode’a göre, cüzdanlarının borsalara taşınması 23 Mayıs’ta 30 günün en düşük seviyesine inmesine rağmen, madenciler teslim olma belirtileri göstermiyorlar.

Yeni bir ticaret haftasının başlangıcında, bitcoin madenci hisseleri eşit ölçülerde yükseldi ve düştü.

İlgili Okuma | Bitcoin 30.000 Doların Üzerine Yerleşmek İçin Mücadele Ettiğinden Uzun Tasfiyeler Piyasayı Sallamaya Devam Ediyor

Featured image from Unsplash, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *