«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto Ekonomisi 1 Trilyon Doların Hemen Üstüne Yerleşirken Bitcoin 27 bin Dolarda Yenildi

Kripto Ekonomisi 1 Trilyon Doların Hemen Üstüne Yerleşirken Bitcoin 27 bin Dolarda Yenildi

Bitcoin ve diğer en iyi kripto para birimleri gün boyunca önemli bir darbe aldığından, küresel kripto para piyasası Cumartesi günü başka bir düşüş için yoldaydı.

1,19 trilyon dolarlık kripto endüstrisi şu anda geçen yılın Temmuz ayında olduğundan daha az değere sahip. Geçen hafta, Bitcoin, Cardano, Ethereum, Solana ve diğerleri dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimlerinin çoğu kayıplarını ABD dolarına karşı genişletti.

Genel olarak, önde gelen kripto para birimleri, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyelerinin yarısı ila %80’ini kaybetti.

BTC fiyatı, Cuma günü yayınlanan kritik enflasyon raporunun ardından Cumartesi günü 30.000 doların altına düştü ve bu da fiyat düşüşlerinin yakında soğumaya başlayacağına dair çok az işaret gösterdi.

Önerilen Okuma | Dogecoin Madencilik Geliri Son 12 Ayda Devasa Düştü

Bitcoin 27K Dolara Düştü

Coingecko verilerine göre, bu yazı itibariyle, Bitcoin (BTC), son yedi gün içinde %7,8 düşüşle 27.560,18 $ seviyesinden işlem görüyor. Bu, dünyanın en büyük kripto para biriminin iki gün boyunca 30.000 dolarda sabit kalmasından sonra gerçekleşti.

Baskın kripto para birimi, kripto ve hisse senedi piyasaları bir ay süren satışların ardından önemli bir yükseliş ivmesini telafi etmek için mücadele ettiğinden, haftalardır dar bir aralıkta işlem görüyor.

Analistler ayrıca Ukrayna’da devam eden çatışmaya işaret ediyor ve hisse senedi ve kripto para değerlerindeki düşüşün nedenleri olarak ABD merkez bankasının para politikasını sıkılaştırmasından endişe ediyor.

BTC total market cap at $523 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

Vauld’un CEO’su ve kurucu ortağı Darshan Bathija şöyle açıklıyor:

“Kripto piyasasının makroekonomik koşullara tepkisine ilişkin belirsizlik nedeniyle piyasa katılımcıları sınırlı bir aralıkta işlem yaptığından, oynaklıkta sık sık kısa vadeli artışlara tanık oluyoruz.”

Şu anda, kripto para piyasası yalnızca son günde %6,1 değer kaybetti. Bu sayı, piyasa değerinin 1,32 trilyon dolara ulaştığı Temmuz 2021’de kaydedilen en düşük seviyenin altında. Tüm kripto ekonomisi, Şubat 2021’in ilk haftasından bu yana bu kadar düşük fiyatlanmamıştı.

Ayıların Wall Street’te haftanın ticaretini tamamlamasıyla Bitcoin 11 Haziran’da iki haftanın en düşük seviyesine geriledi.

Önde ‘Önemli Bir Ribaund’

BTC/USD paritesi Cuma günü borsalarla birlikte düştü ve haftayı ağır bir kayıpla kapattı – S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %3 ve %3 düştü.

Bu arada, olumsuz raporlara rağmen, yatırımcılar Bitcoin’in USD değeri için bu yılın dördüncü çeyreğinde “önemli bir toparlanma” bekleyebilirler.

deVere Group’un CEO’su ve Kurucusu Nigel Green’e göre, Bitcoin küresel borsalarla oldukça ilişkilidir ve herkes için bir dibe yakındır.

Green, “Yakında dünyanın önde gelen dijital para birimi için yılın dördüncü çeyreğinde önemli bir sıçramaya yol açacak bir boğa koşusu göreceğimize inanıyorum” dedi.

Önerilen Okuma | ETH 1.800 Doların Altında İşlem Yaparken Ethereum Fiyatları 4. Düz Seans İçin Düştü

Featured image from Inc Magazine, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *