«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Kısa Pozisyon Birikiyor, Bu Bir Sonraki Bitcoin Hareketinde Bu İpucu Olabilir mi?

Kısa Pozisyon Birikiyor, Bu Bir Sonraki Bitcoin Hareketinde Bu İpucu Olabilir mi?

Kisa-Pozisyon-Birikiyor-Bu-Bir-Sonraki-Bitcoin-Hareketinde-Bu-Ipucu.png

Bitcoin hala mevcut aralığının üstünde veya altında kırılamıyor. Dün, BTC’nin fiyatı, olumsuz haberlerdeki artış satış baskısında artışa katkıda bulunana kadar yeşil bir işlem seansı görüyordu.

İlgili Okuma | Yeni Çalışma İnsanların %37’sinin Hükümetlerin Bitcoin’i Yasallaştırmasını İstediğini Gösteriyor

Geleneksel pazarlar da düştü ve Bitcoin 32.000 $ ‘dan büyük bir direnç alanına yaklaştıkça aşağı yönlü fiyat hareketine eklendi. Yazma sırasında, Bitcoin (BTC), son 24 saatte %6 kayıpla 29.800 dolardan işlem görüyor.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Ticaret masası QCP Capital bir yayınladı pazar güncellemesi Ethereum gibi altcoinler düşük performans göstermeye devam ederken Bitcoin hakimiyetindeki artışın altını çiziyor. Bu metrik, yalnızca BTC’den oluşan toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun yüzdesini ölçmek için kullanılır ve şu anda %47’dir.

Aşağıda görüldüğü gibi, bu metrik mevcut seviyelerine en son Kasım 2021’de, o yıl 3 Aralık’ta büyük bir çöküşten önce piyasanın yukarı yönlü son hamlesini yaptığında ulaşmıştı. Bundan sonra, Bitcoin hakimiyeti aşağı yönlü bir eğilim gösterdi ve Mayıs 2022’nin ortasına kadar yatay hareket etti.

Bitcoin hakimiyeti BTCD
4 saatlik grafikte BTC Hakimiyeti yukarı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: BTC.D İşlem Görünümü

Bitcoin hakimiyetindeki yukarı yönlü eğilim devam ederse, BTC’nin fiyatı aralıklı kaldığı için altcoin piyasası daha fazla acı çekebilir. Ancak, kısa vadeli biraz rahatlamaya hazır görünüyor.

QCP Capital, piyasadaki açık pozisyon sayısında bir artış kaydetti. Ticaret masası raporunda şunları söyledi:

Bu, genel piyasa konumlandırmasının bir göstergesiyse (yani piyasa yönlü olarak kısa), spot fiyatlar burada bir temel oluşturmuş olabilir ve kısa vadede daha fazla spot yükseliş görebiliriz.

Ayrı bir raporda QCP Capital, BTC ve kripto piyasasının küresel pazardaki “büyük yıkıma” ve genel satışa rağmen “sağlam” kalma kapasitesine de dikkat çekti. Firma, bunun “bir ticaret ve yatırım varlık sınıfı olarak kripto için bir olgunluk işareti” olduğuna inanıyor.

Kısa Vadede Bitcoin, 34K Dolara Giden Yol

Aynı raporda, alım satım masası, 2022’de Bitcoin ve kripto piyasası için en büyük rüzgarın ne olabileceğini vurguladı. Gelişmekte olan varlık sınıfı, ABD’nin para arzını genişletmesiyle 2019’dan 2021’e kadar eşi görülmemiş bir büyüme gördü.

QCP Capital’in dediği gibi, ABD para arzı genişlemeden daralmaya geçti. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, ABD para arzı 2011’den bu yana güçlü bir aylık daralma kaydetti ve Bitcoin ve diğer risk altındaki varlıklar için daha fazla acıya işaret ediyor. Ticaret masası şunları ekledi:

Bu likidite boşalması, 1 Haziran’dan itibaren yaklaşan QT bilançosunun da gevşemesiyle daha da kötüleşecek. Bu faktörlerin kripto fiyatları üzerinde ağırlık oluşturmasını bekliyoruz.

BitcoinBTCBTCUSD
Bitcoin ve riskli varlıklar için daha fazla acıya dönüşen ABD para arzı sözleşmesi. Kaynak: QCP Sermaye

İlgili Okuma | Bitcoin Piyasa Değeri Geçen Ay 120 Milyar Doların Üzerinde Düştü – Daha Ne Kadar Kaybedebilir?

Bitcoin için kısa vadeli ufukta, bir takma isim tüccarı 34.000 $ ‘a kadar bir ralli için iyi koşullar olduğuna inanıyor. Piyasa değerine göre bir numaralı kripto, belirli ölçütlerde aşırı satıldığının sinyalini veriyor ve temel göstergelerde aralıkta kalmayı başardı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *