«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Jack Dorsey, Kongre’ye Bitcoin Hakkında Bilgi Verdi

Jack Dorsey, Kongre’ye Bitcoin Hakkında Bilgi Verdi

_121870180_511513f5-1d37-45e6-b6b7-bffc32d164fb

Küresel olarak kripto düzenleme çalışmaları hat safaya ulaşmış durumda. Durum böyle olunca da yönetimdeki birçok kişi, kriptoları daha iyi anlamak adına sektörel uzmanlara başvuruyor. Son olarak Block’un CEO’su Jack Dorsey ise Kongre Demokratları tarafından Bitcoin hakkında konuşmaya davet edildi.

Jack Dorsey, Kongre’ye Bitcoin’i Anlattı

Twitter’ın eski kurucu ve CEO’su Jack Dorsey, kripto dünyasının en sıkı isimlerinden biri konumunda. Özellikle son dönemde kripto odaklı şirketi Block için Twitter’daki görevini bırakan Dorsey, Bitcoin madenciliği gibi konularda da yoğun çalışmalar yürütüyor. Son olarak konuyla ilgili iki kaynağa göre ise Dorsey, 31 Mart’ta özel bir Soru-Cevap oturumu sırasında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Demokratlarına Bitcoin ve kripto varlıklar hakkında genel bilgi verdi.

Dorsey konuşmasında Bitcoin gibi iş kanıtı ağlarına güç sağlayan enerji karışımındaki değişikliklere, araştırmacılar için Blockchain tabanlı işlemlerin şeffaflığına ve Batı dünyası dışındaki ödemelerde kripto için büyüyen kullanıcı tabanına atıfta bulundu.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *