«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. İkizler’den 800k ETH Çıkışı – BTC Rehber

İkizler’den 800k ETH Çıkışı – BTC Rehber

Ikizlerden-800k-ETH-Cikisi.png

Zincir üstü veriler, yaklaşık 800 bin ETH’nin, Ethereum için yükseliş gösterebilecek bir işaret olan kripto borsası Gemini’nin cüzdanlarından çıktığını gösteriyor.

Crypto Exchange Gemini 800k ETH çıkışını gözlemliyor

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiEthereum döviz rezervi 2018’den beri görülmeyen en düşük seviyelere düştü.

“Tüm borsalar rezervi”, tüm merkezi borsaların cüzdanlarında şu anda depolanan toplam Ethereum miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri düştüğünde, borsalardaki coin sayısının azaldığı anlamına gelir. Böyle bir eğilim, uzadığında, yatırımcılardan bir birikim işareti olabilir ve bu nedenle kripto fiyatı için yükseliş olabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin NUPL Ortalama Sahibinin Kârını Geri Getiriyor, Ama Ne Kadar Sürede?

Öte yandan, rezervdeki bir artış, kullanıcıların şu anda paralarını yatırdıkları anlamına gelir. Yatırımcılar genellikle satış amacıyla borsalara transfer olduklarından, bu tür bir eğilimin ETH için düşüş sonuçları olabilir.

Şimdi, tüm borsaların son birkaç aydaki Ethereum rezervindeki eğilimini gösteren bir grafik:

Ethereum Tüm Borsalar Rezervi

The value of the indicator seems to have plummeted down over the past 24 hours | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Ethereum döviz rezervi, çok sayıda coin geri çekildiği için son gün bir çöküş gözlemledi.

Grafik ayrıca, bize borsa cüzdanlarına giren veya çıkan ETH miktarını anlatan “netflow” verilerini de içerir (veya daha basit bir ifadeyle, döviz rezervindeki değişiklikleri ölçer). Değeri, girişler ve çıkışlar arasındaki fark alınarak hesaplanır.

İlgili Okuma | 165 Milyon Doların Üzerindeki Kısa Pozisyonlar, Bitcoin ve Ethereum Yükseliş Trendinin Ardından Tasfiye Edildi

Bu gösterge son zamanlarda büyük bir negatif artış gösterdi, döviz rezervinin düştüğü düşünüldüğünde mantıklı bir eğilim.

Quant, bu para çekme işlemlerinin Gemini kripto borsasında gerçekleştiğini ve yaklaşık 800 bin ETH tutarında olduğunu belirtiyor.

İkizler, halk arasında balinalar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Geçmişte, borsaya yapılan ve borsadan yapılan transferler genellikle piyasada gözle görülür bir etki yarattı.

Bu nedenle, borsadan çıkan bu kadar çok sayıda kripto para, Ethereum’un yakın vadeli görünümünün yükselişe geçebileceği anlamına gelebilir.

ETH Fiyatı

Yazma sırasında, Ethereum’un fiyatı son yedi gün içinde %13 artışla 1,6 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %45 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Ethereum Fiyat Tablosu

Looks like the value of the crypto has been moving sideways during the last few days | Source: ETHUSD on TradingView
Featured image from Bastian Riccardi on Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *