«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Greenidge Generation, Mayısta 195 BTC Çıkardı

Greenidge Generation, Mayısta 195 BTC Çıkardı

greenidgein-seneca-golu-kripto-projesi-ny-yuksek-mahkemesinin-operasyonlara-devam-etme-kararini-kazandi-0-dUz311jA

Bitcoin madencilik şirketi Greenidge Generation, mayıs ayı boyunca çıkardığı BTC miktarını açıkladı. Şirket, ay boyu 195 BTC çıkardı. Bu da geçen aya göre 2 BTC’lik bir düşüş demek.

Greenidge Generation, Ay Boyu 195 BTC Çıkardı

Mayıs ayının bitmesiyle birlikte şirketler, mayısa ait verilerini açıklamaya başladı. Greenidge Generation da o şirketlerden biri. Bitcoin madencilik şirketi ay boyu 195 BTC çıkardığını açıkladı.

31 Mayıs itibariyle şirket, 20.400 madencilik makinesinden yaklaşık 1,7 exahash kapasiteye sahip olduğunu belirtti. Bu kapasitenin yaklaşık yüzde 25’i Aralık 2021’de faaliyete geçen Güney Carolina’daki tesisten geliyor.

greenidge generation mayista 195 btc cikardi 2

Greenidge Generation, veri merkezi kapasitesini bu yıl üç katına çıkarmayı planlıyor. Ayrıca New York Çevre Koruma Departmanından Finger Lakes bölgesindeki maden tesisi için izin yenileme kararını bekliyor. Greenidge Generation Holdings, ABD’deki büyüyen operasyonlarını finanse etmek için 100 milyon dolar fon ayırdığını açıklamıştı.

Greenidge CEO’su Jeff Kirt konuyla ilgili şunları söylemişti:

“Bu finansmanlar, Greenidge’in genişlememizi finanse etmek için sermaye kullanma stratejisiyle tutarlıdır”

The Block‘un haberine göre, New York yasama meclisi tarafından yakın zamanda geçirilen iş kanıtı moratoryum ile ilgili şirket, yasa imzalansa bile bunun, 106 megavatlık tesisindeki madencilik faaliyetlerini etkilemeyeceğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *