«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Google’dan Önemli Web3 Hamlesi – BTC Rehber

Google’dan Önemli Web3 Hamlesi – BTC Rehber

2816925_810x458.jpg

Google Cloud, blok zinciri teknolojinden yararlanmak isteyen kurumsal müşterileri için hizmetler geliştirmekle görevli bir ekip oluşturmaya başladı.

Google Cloud Web3 Ekibi Oluşturuyor

Yeni bir e-postada detayları belirten Google Cloud Başkan Yardımcısı Amit Zavery, şirketin bulut platformunun Web3’te çalışan geliştirileri için en iyi seçimlerden birisi olmayı hedeflediğini belirtti. Web3’ü büyük bir potansiyele sahip bir pazar olan nitelendiren Zavery, müşterilerin Web3 ve kripto para birimler için daha fazla destek eklemek istediklerini de altını çizdi.

Zavery, CNBC’ye verdiği bir açıklamada, departmanın doğrudan kripto para birimi dalgasının bir parçası olmaya çalışmadığının da altını çizdi. Bunun yerine, şirketlere blockchain teknolojisine erişim sağlıyor. Başka bir deyişle, bölüm, iş kullanıcılarına blok zinciri hizmetleri sunacak ve bu kullanıcılara blok zinciri verilerinde gezinme veya blok zinciri düğümlerini çalıştırma yeteneği verecek.

Hizmetler, Alibaba, Amazon ve daha önce  Microsoft’un da sunduğu blok zinciri hizmetlerine oldukça benzer olacak.

CNBC’den gelen yeni raporlar, 2019’da Google’a katılan eski Citigroup yöneticisi James Tromans’ın blok zinciri ekibine liderlik edeceğini ve Zavery’e rapor vereceğini ortaya koydu.

Google Cloud daha önce Digital Asset Team için planlarını açıklamış ve Ocak ayında aynı hedeflerin çoğunu dile getirmişti. O sırada Google, müşterilerin kriptoda ödeme yapmanın ve sunduğu çeşitli kurumsal hizmetlerden yararlanmanın yollarını aradığını söyledi. Ayrıca EOS, Ontology, Chainlink, Theta Network, Hedera Hashgraph ve Dapper Labs blockchain Flow dahil olmak üzere birçok blok zinciri projesiyle ortaklık kurdu.

Google Cloud tipik olarak bir düğüm operatörü olarak hareket eder, blok zinciri yönetimine katılır veya verileri işlemenin yollarını sunar. Bu ortaklıklara ek olarak, Google bulut ayrıca 2018’de Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi blok zincirler için kripto para birimi veri kümelerini bağımsız olarak yönetmeye başladı.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *