«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Galaxy Digital CEO’su Her Zaman Yakında Bir Bitcoin Kurtarma Beklemeyin

Galaxy Digital CEO’su Her Zaman Yakında Bir Bitcoin Kurtarma Beklemeyin

Milyarder Mike Novogratz, yatırımcıları yakın zamanda Bitcoin’de fazla bir iyileşme beklememeleri konusunda uyardı. Dijital varlık ticaret bankası Galaxy Digital’in CEO’su olarak görev yapan Novogratz, her zaman Bitcoin ve avantajlarının büyük bir savunucusu olmuştur. Ancak, yakın zamanda mevcut piyasa ortamı ve yatırımcıların önümüzdeki günlerde neler beklemesi gerektiği konusundaki düşüncelerini paylaştı.

Güven Biraz Zaman Alacak

Son piyasa çöküşü, yatırımcıların kripto para piyasasına olan inancını ciddi şekilde etkiledi. Bu nedenle, bitcoin gibi dijital varlıklardaki satışlar yaygınlaştı. Duyarlılık da bu süre zarfında büyük zarar gördü ve piyasada düşük ivmeye yol açtı. Bu yakın zamanda değişmiyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 2017 Zirvesine Vurmadan Önce Geri Dönüyor, Dip İçeride mi?

ile konuşmak Bloomberg, Galaxy Digital CEO’su, bitcoin’in önceki seviyelere dönmesinin biraz zaman alacağını açıkladı. Bunu, kriptoya para yatırmak söz konusu olduğunda yatırımcıların güven düzeyine bağlıyor ve bu güvenin geri dönmesinin biraz zaman alacağını söylüyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

Bears take hold of BTC | Source: BTCUSD on TradingView.com

Novogratz ayrıca mevcut ekonomik iklime de değiniyor. Çeşitli finans piyasalarını sarsan şeylerden biri, Çarşamba günü gerçekleşen en son artış olan Fed’in faiz oranlarını artırması oldu. Fed’in bir noktada faiz oranlarını yükseltmekten vazgeçmesi gerekeceğini ve bir kez bunu yaptığında, küresel makro hedge fonlarından piyasaya daha fazla para akacağını belirtiyor. Bu noktada Novogratz, Galaxy Digital’in varlıklarına daha fazla bitcoin ekleyeceğini kabul ediyor.

Grafiklerde Bitcoin

Bitcoin fiyatı, 20.000 ila 21.000 dolar seviyeleri arasında yoğun bir şekilde dalgalanmaya devam ediyor. Bu, 22.000 $ noktasında artan direnç olsa da, düşük 20.000 $ seviyesinde iyi bir desteğin oluştuğunu gösteriyor.

Dijital varlığın kısa vadeli prognozu iyi görünmüyor. Ancak, hala piyasada bir miktar toparlanmaya işaret eden bazı göstergeler var. Bunlardan biri, her bitcoin yarılanmasından önceki düşük döngüdür.

İlgili Okuma | Bitcoin Fon Oranları Negatif Kalıyor Ama Açık Faiz Başka Bir Hikaye Anlatıyor

Genellikle, dibe yaklaşık 520 günde ulaşılır, bir sonraki bitcoin yarılanmasından önce veya birkaç hafta sürer. Son iki yarılanma için durum böyle oldu. Dijital varlık bu eğilimi takip ederse, yılın son çeyreğinde dibe ulaşılacaktır. Bu, kısa vadede bir miktar toparlanmaya işaret etse de, dördüncü çeyrekte dibin gelmesi bekleniyorsa, mevcut düşük seviyelerin düşüşün sonu olmayabileceği anlamına da geliyor.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 20,902 dolardan işlem görüyor.

Featured image from Watcher Guru, chart from TradingView.com

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki köşe yazısı yazarın görüşlerini temsil eder ve Bitcoinist’in görüşlerini yansıtmayabilir. Bitcoinist, hem yaratıcı hem de finansal özgürlüğün bir savunucusudur.

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *