«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Fored Ape Yat Kulübü Geçen Ay %60 Düştü

Fored Ape Yat Kulübü Geçen Ay %60 Düştü

Fored-Ape-Yat-Kulubu-Gecen-Ay-60-Dustu.png

Bored Ape Yat Kulübü, kripto çöküşü karşısında birkaç aydır etkilenmemiş gibi görünse de, Mayıs ayı farklı bir hikaye anlatıyor.

Mavi çipli bir NFT olan Bored Ape Yacht Club, NFT’lerin ortalama satış fiyatında düştüğü Mayıs ayında kanıtlandığı gibi, değerinde düşüş yaşadı. Mayıs, NFT’ler ve kripto için zorlu bir ay oldu. BAYC, 152.658$’lık ekşi bir işlem fiyatıyla bunu sonlandırmayı başardı.

Önerilen Okuma | Cardano TVL, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktığından Bu yana 205 Milyon Dolar Tuttu

BAYC Ortalama Satış, Değer Düşüşü %60

BAYC satışları, Otherdeed, Art Blocks, NBA Top Shot ve hatta Mutant Ape Yacht Club gibi diğer NFT’lerden nispeten daha yüksek olmasına rağmen, BAYC değerleri 1 Mayıs’tan bu yana %60 oranında düştü. ortalama işlem fiyatı 382.894 dolar.

Benzersiz alıcılardaki artış Nisan ayında 475’ten 591’e yükseldi, ancak ortalama satışlar o zamandan beri muazzam bir düşüş yaşadı.

Bu arada, APE tokeni, Mayıs açılış fiyatı olan 20.02$’dan değerinin %66’sını kaybederek 6.76$’da kapattı.

Source: Bored Ape Yacht Club Price Chart by Nomics

Neden Bored Ape Yat Kulübüne Sahip Olun

BAYC, Stephen Curry, Eminem, Justin Bieber ve Shaquille O’Neal gibi birçok ünlü ve etkileyicinin sahip olduğu bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon için yüksek fiyatları da tetikleyen bir gecede sansasyon var. BAYC sahibi olmak, elit çevreye ait olduğunuzu gösteren bir statü sembolüdür.

Alakalı olmak için, en popüler ve kraliyet NFT’sine sahip olmak bir zorunluluktur. Sahibine harika bir statü verir, ancak BAYC’nin gerçek değeri özel üyelik erişimidir. Yalnızca üyelere erişim ve aşağıdakiler gibi ayrıcalıklar sağlayan dijital bir kulüp:

  • Banyo Erişimi
  • Anlaşmazlık Erişimi
  • NFT’ler eklendi
  • ApeCoin’e Erişim

Önerilen Okuma | XRP Balinaları Birikim İştahını Artırıyor, 2 Aylık En Yüksek Holding Arzını Kaydedin

Crypto total market cap at $1.26 trillion on the weekend chart | Source: TradingView.com

NFT’lerin ana akıma girme ve elit ve daha dev çemberin bir parçası olma potansiyelini ortaya çıkaran BAYC’dir.

Bored Ape ve diğer birinci sınıf NFT’ler depresif bir durumda ve geçen ay %50’den fazla düştü. BAYC, kripto piyasasının geri çekilmesine rağmen birkaç aydır sağlam ve saldırıya uğramadı, ancak şimdi değerler düşüyor.

Düşüşün bariz nedenlerinden biri, Ethereum’un Luna ve UST stabilcoin çöküşlerini takip eden ay boyunca %33 oranında düşmesidir. OpenSea ticaret hacmi de zarar gördü ve geçen ay %40 düştü.

BAYC değerindeki düşüş, büyük ölçüde, NFT ile ilgili her şeye yatırımcı ilgisinin azalmasıyla sonuçlanan büyük kripto çöküşüne de bağlanıyor.

Featured image from CoinLive, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *