«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Florida Valisinden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Atağı!

Florida Valisinden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Atağı!

florida-work-and-travel

Bitcoin (BTC) ve kripto dünyasında yer alan diğer varlıklar aslında uzun bir zamandır yetkililerin dikkatini çekiyordu. Ancak bu konuda gelen olumlu haberlerin sayısı bu ilgi karşısında oldukça azdı, Florida Valisi Ron DeSantis ise bu ilgiyi oldukça olumlu bir gelişme ile süslendirmeye hazırlanıyor. Vali, eyalet hükümetinin vergi sistemine kripto kullanma olanağı sağlamaya hazırlanıyor.

Vali Ron DeSantis, işletmelerin kripto ile vergi ödenmesine izin vermeleri için diğer yetkililerin kriptoya olan ilgisini arttırmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir konferansta konuşan Vali şunları kaydetti:

“Bir işletme, devlet kurumlarına, Florida’da da kripto para biriminde ödemek isterse, bunu kabul etmeye istekli olmamızın yollarını bulmalarını söyledim. Bunun üzerinden çalışıyoruz.”

2019’da Ohio, vergi ödemeleri için kriptoyu kabul etme hamlesinin ardından muazzam haberler yaptı. Ancak bunun başarsız bir deneme olduğu kanıtlandı. Vergilerini Bitcoin ile ödeyen işletme sayısı önemsizdi. Sonuç olarak, devlet portalı kapattı.

2019’da kripto hala başlangıç ​​aşamasında olduğu için bunun tekrarlanması pek olası görünmüyor. Ancak şimdi, endüstri hem değer hem de benimseme açısından yükselişe geçmiş durumda.

Aynı şekilde, Colorado, vergi ödemeleri için kriptoyu kabul eden ilk eyalet olmuştu. Florida da benzer bir hamleyi takip ediyor gibi görünüyor.

Vergi Ödemeleri için Kripto Kullanmak Doğru Seçim mi?

Kripto, öne çıkan bir ödeme yöntemi olarak var olmaya devam ediyor. Bazıları piyasanın oynaklığından dem vurmaya devam ederken, bazıları da kriptoyu benimsemeye devam ediyor. Eğer oynaklık büyük bir endişeyse, Bitcoin’in oynaklık endeksi 2010’dan bu yana önemli ölçüde düştü. 2021 itibariyle, BTC/USD’nin ortalama oynaklığı yüzde 4,56 gibi düşük bir seviyedeydi. Oysa 2011’de yüzde 8.26’ya kadar çıkmıştı. Hükümet, kriptoda vergileri kabul ederek aslında kar elde edebilir.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *