«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Finlandiya Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Ukrayna’ya Bağışlayacak

Finlandiya Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Ukrayna’ya Bağışlayacak

bitcoin-valuutta-raha-kolikko-krypto-valuutta-AOP-16.2.84487544

Rusya’nın işgalinin ardından kripto odaklı milyonlarca dolar bağış alan Ukrayna, Finlandiya’dan da önemli bir bağış alacak. Öyle ki Finlandiya hükümetinin, suç operasyonlarında ele geçirdiği Bitcoin’i (BTC), Ukrayna’ya bağışlayacağı söyleniyor.

Finlandiya Ele Geçirdiği Bitcoin'leri Ukrayna'ya Bağışlayacak

Finlandiya Ele Geçirilen Bitcoin’ler ile Ukrayna’ya Yardım Edecek

Birçok ülkenin yaptığı gibi Finlandiya da kripto konusundaki operasyonlarını yürütüyor ve yasa dışı olarak kazanlılan Bitcoin’lere (BTC) el koyuyor. Finlandiya merkezli medya kuruluşu Helsingin Sanomat‘ın paylaştığına göre, Finlandiya hükümeti 1.981 BTC (yaklaşık olarak 78 milyon dolar) ele geçirmiş durumda. Finlandiya gümrük yetkililerinin, uyuşturucu ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçlarla ilgili soruşturmalarda bu BTC’leri ele geçirdiği biliniyor.

Ülkenin mahkemeleri söz konusu Bitcoin’lerin devlete devredilmesini emredip, bu BTC‘leri nakde çevirmek istiyor. Ancak kaynaklar ülkenin Bitcoin’leri doğrudan Ukrayna’ya bağışlayabileceğini de belirtiyor.

Finlandiya’nın en büyük gazetelerinden biri olan Helsingin Sanomat, satışın ne kadarının Ukrayna’ya bağışlanacağına ilişkin kararın henüz verilmediğini iddia etti. Diğer taraftan diğer açıklanmayan kaynaklara göre, Bitcoin varlıklarını Ukrayna’ya yardım etmek için aktif olarak kullanma kararı çoktan alındı.

Finlandiya’nın bu konuda kararının ne olacağı ise resmi bir açıklama gelene kadar merak konusu.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *