«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Fidelity Analisti, Bitcoin Fiyatının “Çekici Bir Değerde” Olduğunu Söyledi – İşte Nedeni

Fidelity Analisti, Bitcoin Fiyatının “Çekici Bir Değerde” Olduğunu Söyledi – İşte Nedeni

The Fidelity Investments office at 1625 Broadway, Suite 110, Denver Colorado, USA.

Finansal hizmetler devi Fidelity’den bir analist, Bitcoin fiyatının “çekici bir şekilde değerli” olmasını sağlayan bir seviyeye ulaştığını söyledi.

Analist Jurrien Timmer, analizinin en başında, her iki değer deposu varlığının fiyatını birbirine karşı sabitleyen Bitcoin/altın oranına baktığını söyledi.

“Öncelikle, bu hevesli dijital değer deposunun “orijinal” değer deposuna göre ne kadar başarılı olduğuna dair bir barometre olarak gördüğüm Bitcoin/altın oranı.

BTC/altın oranı şu anda 2017’nin en yüksek seviyesi ve 2021’in en düşük seviyesi şeklinde büyük bir desteğe sahip. Aynı zamanda, düşen Bollinger Bandı, oranın şu anda trendin altında 2 standart sapmada olduğunu gösteriyor, bu da son 3 düşüşü içeren bir seviye.” 

Analist ayrıca, fiyatı harcama davranışıyla karşılaştıran “Dormancy Flow” indikatörüne de dikkat çekti. Timmer, söz konusu metriğin şu anda 2018’den beri görülmeyen seviyelerde olduğunu belirtti.

“Sırada, kabaca konuşmak gerekirse, güçlü ve zayıf ellerin bir ölçüsü olan dormancy flow var. Glassnode’un dormancy flow değeri 2014 ve 2018 diplerinden bu yana en düşük seviyededir.” 

Timmer, Bitcoin’in benimsenmesini internet ve cep telefonlarının yükselişiyle karşılaştıran bir modeli de paylaştı. BTC ve kripto para birimlerinin internet ve cep telefonları ile aynı düzeyde benimsendiğini varsayarsak, metriğe göre Bitcoin artık önemli ölçüde düşük değerde.

“Sıradaki değer. Şu an 25 bin dolara yükselen Bitcoin şu anda hem cep telefonu tabanlı S-eğrisi modelinin hem de daha klasik internet benimseme modeli tarafından önerilen fiyatın altında.”

Fidelity analisti, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden önemli fiyat düzeltmesi yaşamasına rağmen, HODLer’ların etkilenmemiş görünmesini dikkate değer bulduğunu da ekledi. Analistin paylaştığı aşağıdaki grafik, 10 yıldan fazla süredir tutulan Bitcoin sayısının %13’te sabit kaldığını gösteriyor.

Timmer, mevcut tüm ölçümler göz önüne alındığında, Bitcoin’in şu anda tarihsel olarak cazip bir fiyatta olduğunu ve sağlam bir desteğe sahip olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, tek değişken, BTC’nin fiyat hareketi üzerinde açıkça bir etkisi olduğunu söylediği hisse senetleri.

“Yukarıdakilerin hepsi bana Bitcoin’in sadece sağlam bir destekte değil, aynı zamanda çekici bir değere sahip olduğunu söylüyor. Bir uyarı, Bitcoin’e duyarlı hisse senetlerinin Bitcoin için herhangi bir toparlanmayı onaylaması gerektiğidir. 

Bunlar Bitcoin düşmeden birkaç hafta önce felaket habercisiydi ve şimdi Bitcoin’in ralli beklentilerine güvenmem için toparlanma konusunda güç göstermeleri gerekecek.”

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *