«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Etkileyici Ralli, Bitcoin’i 24.000 Doların Üzerine Çıkardı, Ama 28.000 Dolar Hala Mümkün mü?

Etkileyici Ralli, Bitcoin’i 24.000 Doların Üzerine Çıkardı, Ama 28.000 Dolar Hala Mümkün mü?

Bitcoin bir kez daha 24.000 doların üzerine çıktı. Bu etkileyici ralli, FOMC’nin açıklamasının temelde ABD’nin şu anda bir resesyonda olduğunu gösterdiği yoğun bir haftayı takip ediyor. Yatırımcılar, haberlerin arkasından bitcoin’e akın etti ve bu süre zarfında dijital varlığın aşırı derecede yükselmesine neden oldu. Dijital varlık önemli bir teknik seviyeyi geçtiğinden, bir başkasını geçip geçemeyeceğini görmek için kalır.

Birikim, Ralliyi Tetikliyor

Genellikle bir ralliyi tetikleyen pek çok faktör vardır, örneğin bitcoin fiyatını yüksek bir seviyeye gönderen gibi. Bunlardan biri, belirsiz ekonomik zamanlarda koruma sağlamak için dijital varlığa akın eden yatırımcıların yenilenen bir birikim eğilimi oldu. Böyle bir ralli, devam ederse, dijital varlığı köklü bir boğa trendine sokabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Konsolidasyon Aralığında Sıçrayıyor, Mağazada Neler Var?

Ancak, bitcoin yolunda hala engeller var. Bu, dijital varlığın şu anda yükselmeye devam etmesine rağmen, onu aşağı doğru sarmal olarak gönderen bir tersine dönüş eğilimine çok iyi tanık olabileceği anlamına geliyor. Böyle bir kaderden kaçınmak için, satıcıların tamamen kesilmesi, bu yatırımcıların ve tüccarların daha kararlı uzun vadeli sahipleri ile değiştirilmesi önemlidir.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC's hold on $24,000 remains shaky | Source: BTCUSD on TradingView.com

Balinalar, satışları tersine çevirmeye çalışan bir alt grup oldu. Bitcoin’deki düşüşle birlikte yatırımcılara varlıklarını artırma fırsatı sunmuştu ve özellikle bakiyelerinde 100-1.000 BTC arasında tutan yatırımcılar arasında öne çıktı.

Bitcoin 28.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin’in toparlanması, onu etkileyici bir yükseliş yoluna soktu. Ancak, bu yükseliş eğilimi tam olarak kurulmamıştır. Yol boyunca bazı engeller gördü ve ayılar piyasada direnç göstermeye başladı.

Bir örnek 24.000 $ seviyesinde olmuştur. Bitcoin bu seviyeyi defalarca geçebilmiş olsa da, üzerinde tutunmak için zorlu bir savaş vermeye devam ediyor. Bu noktada montaj direncinin, ayıların tutması için önemli bir seviye olduğu kanıtlanmıştır.

İlgili Okuma | Yükselen Bitcoin Açık Faiz Düzeyleri, Piyasayı Savunmasız Bir Duruma Getiriyor

Kripto para biriminin 28.000 $ ‘a ulaşması için direnci 24.000 $’ dan ve daha sonra 25.000 $’dan yenmesi gerekir. Ayrıca, 2021’de bitcoin için yılın en düşük seviyesi olduğu göz önüne alındığında 28.000 $’da bir direnç bekleniyor. Bununla birlikte, birikim olduğu oranda artmaya devam ederse, dijital varlığın bu yüksek seviyeye ulaşma şansı yüksek.

Featured image from GoBanking Rates, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *